Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 284 днів. За цей час ми опублікували 23536 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Dream Plan Experience 

Близько двох років у нідерландському місті Утрехт ухвалили місцевий закон, який заборонив купувати друге житло, якщо власники не могли підтвердити свій намір проживати в ньому. Завдяки цьому кількість людей, що купили своє перше житло, зросла, розповідає The Mayor.

Метою такого рішення було зменшити кількість порожніх квартир та помешкань для здачі в оренду, та збільшити шанси молоді купити своє перше житло. Нещодавно мер Утрехта Шерон Дейксма прозвітував, що закон мав позитивний вплив на ринок нерухомості у місті.

Обмеження поширюється на купівлю другого житла вартістю до 587 тисяч євро. Інвесторів намагались витіснити саме з ринку нижчої цінової категорії, яка має найбільший попит серед молодих осіб та сімей. За останні два роки житлова нерухомість Утрехта була придбана потенційними мешканцями у 78% випадків, тоді як інвесторам вдалось купити лише 11% помешкань.

Порівняно з 2018-2021 роками, частка нерухомості, купленої для здачі в оренду, цього року знизилася з 13% до 2%. Покупці нерухомості, що купили власне житло вперше, в останньому півріччі 2021 складали 46%, а за останні шість місяців цього року їх частка зросла до 53%.

Місцева влада має намір збільшити ліміт вартості нерухомості до 716 тисяч євро, що потенційно захистить аж до 80% місцевих помешкань від купівлі у якості лише інвестиції, а не місця для постійного проживання.

Нагадаємо, у Німеччині стрімко впали ціни на нерухомість.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button