Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 286 днів. За цей час ми опублікували 23554 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Вадим Кириленко/Facebook

20 грудня на Софійському соборі почали встановлювати хрести, які раніше зняли для реставрації, повідомив перший заступник гендиректора заповідника «Софія Київська» Вадим Кириленко.

Пʼять хрестів, відреставрованих коштом меценатів, минулого тижня були освячені Митрополитом Епіфанієм. Попри початкові плани, до закінчення війни їх золотити не будуть, адже на це потрібні великі кошти. У коментарі «Вечірньому Києву» Кириленко розповів, що роботи з монтажу хрестів триватимуть протягом трьох діб.

Фото: Вадим Кириленко/Facebook

Усього на Софійському соборі сім хрестів: один центральний та шість навколо нього. Один з них відпав ще перед початком повномасштабної війни – тоді керівництво заповідника дізналось про поганий стан й інших хрестів, розповів у коментарі ТСН заступник гендиректора.

Після Різдва планують демонтувати і центральний хрест. Витрати на його реставрацію взяла на себе столиця Португалії – мер Лісабона планує особисто приїхати та подивитись на оновлені хрести собору.

У жовтні «Софія Київська» провела тендер на реставрацію покрівлі, конструкцій та позолоти куполів собору – вартість робіт мала складати 80 мільйонів гривень. Ця ідея викликала обурення у суспільства, через що всі роботи вирішили відкласти до кінця війни, а зараз відреставрують лише куполи, оскільки вони знаходяться в аварійному стані.

Нагадаємо, у Києві на Подолі планують відреставрувати Покровську церкву за майже 123 мільйони.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button