Нацбанк випустив монети «Щедрик» у формі дзвіночків
Прем'єра «Щедрика» відбулася сто років тому в Карнеґі-холі в Нью-Йорку.
Прем'єра «Щедрика» відбулася сто років тому в Карнеґі-холі в Нью-Йорку.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Національний банк випустив набір пам’ятних монет «Щедрик — колядка дзвонів». Три срібні монети номіналом 10 гривень присвячено твору композитора Миколи Леонтовича.
Сто років тому, у 1922-му, Українська республіканська капела під проводом диригента Олександра Кошиця виконала «Щедрик» у нью-йоркському Карнеґі-холі. Згодом з’явилася англомовна версія — Carol of the Bells в обробці американського композитора українського походження Пітера Вільговського.
Дизайн розробили художники мистецької групи АртТріум: Володимир Таран, Олександр Харук і Сергій Харук. На аверсі центральної монети зображено вертеп з різдвяною зіркою, а на реверсі — прем’єру колядки в Карнеґі-холі. На двох інших монетах — янголи й рядки зі «Щедрика», а також прапори України та США, бо, за словами голови НБУ Андрія Пишного, створенню найпопулярнішої у світі різдвяної пісні сприяла «синергія та єднання двох культур — української та американської».
Кожна монета містить трохи більш як 31 грам срібла та інкрустована цирконієм. Тираж набору — до п’яти тисяч.
Прем’єру «Щедрика» реконструюють 24 грудня в Національній філармонії України. Пісні з репертуару капели Кошиця виконуватиме Академічна хорова капела Українського радіо під орудою диригентки Юлії Ткач.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті