Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

«Київ Цифровий» представив проєкт із віртуалізації культурної спадщини Києва – відтепер всі охочі зможуть переглянути експонати шести музеїв Києва, а також «відвідати» інші визначні місця.

3D-модель експоната Київської картинної галереї.
3D-модель експоната музею ім. Івана Гончара.

Для більшого занурення проєкт доповнили AR та 3D об’єктами, а також VR-турами. Серед музеїв міста у «Києві Цифровому» вже оцифрували такі:

  • Національний музей «Київська картинна галерея» 
  • Національний музей українського народного декоративного мистецтва 
  • НЦНК «Музей Івана Гончара»
  • Національний музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків
  • Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського  
  • Музей видатних діячів української культури 
Кабінет Михайла Грушевського.
Музей видатних діячів української культури.

У Київській картинній галереї, музеях народного декоративного мистецтва, Івана Гончара та Ханенків можна оглянути експонати, кожен з яких має опис та 3D-модель. А кабінетом Михайла Грушевського та музеєм видатних діячів української культури автори проєкту влаштували цілий VR-тур, під час якого можна оглянути приміщення та послухати аудіогід.

Києво-Печерська лавра.

Також усі охочі можуть віртуально прогулятись Києво-Печерською лаврою і детально роздивитись інтерʼєри Успенського собору, Храму Антонія та Феодосія та Трапезної палати. Під час онлайн-екскурсії можна піднятись на Велику лаврську дзвіницю та оглянути місто з висоти пташиного польоту.

Для перегляду доступна Труханівська стежка, прогулянку якою можна розпочати біля Пішохідного або Північного мосту. У «Києві Цифровому» можна роздивитись пірс на березі Матвіївської затоки, гойдалки на її березі, Бабине озеро, а також оновлену вхідну групу з боку Пішохідного мосту.

У межах проєкту також представили тур локаціями пам’яті Чорнобильської трагедії, під час якого можна відвідати музей Чорнобиля, меморіальний комплекс «Героям Чорнобиля», головне управління ДСНС в області та роздивитись мозаїчне панно на фасаді будівлі Інституту ядерних досліджень.

Усі матеріали проєкту доступні для читання та прослуховування як українською, так і англійською мовами.

Нагадаємо, відтепер у застосунку «Київ Цифровий» попереджатимуть про відключення світла.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button