Чернігівська кондитерка створила пряникову копію зруйнованої росіянами бібліотеки
У 2021 році Олена перемогла на міжнародному конкурсі Cake International, де брали участь кондитери з понад 50 країн.
У 2021 році Олена перемогла на міжнародному конкурсі Cake International, де брали участь кондитери з понад 50 країн.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24966 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Чернігівська кондитерка Олена Зіберт створила копію обласної бібліотеки для юнацтва, що постраждала від російського обстрілу навесні 2022 року, повідомляє Суспільне.
Олена почала виготовляти пряникові будиночки ще у 2015 році, коли її чоловік був в АТО – так вона справлялась зі складними емоціями. Копію зруйнованої бібліотеки кондитерка вирішила створити з тієї ж причини, щоб позбутись важких спогадів.
Щоб відтворити бібліотеку в деталях, Олена вивчила всі доступні в інтернеті фотографії будівля та ретельно її дослідила. Особливу увагу вона приділила кольору фасаду, щоб відтворити його найбільш достовірно, вона дослідила бібліотеку за різного освітлення. Для збереження пропорцій майстриня масштабувала усі фото та переносила їх на креслення – загалом на створення будиночка пішло близько трьох тижнів.
Будиночок важить близько двох з половиною кілограмів та поміщається у двох руках. Зберігатись пряникові солодощі можуть довго, проте, щоб вони були придатними до вживання, їх потрібно тримати в закритому контейнері з поглиначем вологи – так пряники можуть залишатись свіжими до шести місяців. Утім Олена додає, що копію бібліотеки створила не для того, щоб їсти, адже це «сумна історія».
У 2021 році Олена перемогла на міжнародному конкурсі Cake International, де брали участь кондитери з понад 50 країн. Зараз майстриня записує відеоуроки для кондитерів зі всього світу – у неї навчаються учні вже з 48 країн.
Нагадаємо, у Мінкульті розповіли, що зруйновані памʼятки не просто відновлюватимуть, а перетворять їх на туристичні центри.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті