Крафтове пиво та унікальні видання: як працює нова книгарня «Плекай» на Подолі
Відвідувачі приходять сюди, щоб принести власні книги, подивитись на нові примірники та випити кави чи пива.
Відвідувачі приходять сюди, щоб принести власні книги, подивитись на нові примірники та випити кави чи пива.
Книгарня «Плекай», у якій представлені рідкісні примірники книг та різні види крафтового пива, відкрилась у Києві в грудні на вулиці Спаська, 22. Співзасновниця закладу Катерина Іванова розповіла «Хмарочосу» про перший місяць роботи.
Книгарня, що знаходиться в історичному неоренесансному будинку 1877 року, пропонує асортимент вживаних та рідкісних книг. Будь-хто може віддати свою книгу безкоштовно, отримувати за неї оплату щомісяця або відмовитись від коштів на користь БФ «Українські мурахи». Катерина розповіла, що майже половина людей віддали свої книги під реалізацію, трохи менше передали кошти на благодійність, а чверть – подарували примірники закладу.
Для деяких гостей вже стало традицією щотижня відвідувати книгарню: вони приходять принести власні книги, подивитись на нові примірники та випити кави чи пива. Катерина розповідає, що відвідувачі приносять дуже хороші книги, зокрема англомовні, завдяки чому формується якісний асортимент.
Серед особливих книг, що приносили в книгарню, співзасновниця відзначила «Опівнічних дітей» Салмана Рушді, книги Італо Кальвіно, «Бойню номер пʼять» Курта Вонегута та видання Сергія Плохія про історію України з автографом. Також серед асортименту є книги про мистецтво, здебільшого українське, кераміку, художнє скло, килимарство – їх команда книгарні самостійно знаходить на аукціонах.
Ще однією особливістю закладу є те, що тут, замість вже звичного формату книгарні-кавʼярні, зробили акцент на пиві – у закладі можна спробувати різноманітні види крафтового напою. Поєднанням книг та пива у книгарні повністю задоволені, розповідає Катерина.
Наразі від кранів, з яких розливають пиво, відмовились, оскільки це обладнання було орендованим і книгарня залежала від асортименту пива орендарів. До літа планують закупити своє обладнання, на якому розливатимуть «розкішний українській крафт». Нещодавно у заклад придбали більший холодильник для пива, адже обʼєми продажів виявились значно більшими, ніж очікували, каже Катерина.
Простір поступово наповнюється власною атмосферою: тут зʼявились вишиті картини, мозаїка-вишиванка, графіка від української мисткині Надії Харт та багато інших речей, які слугують не лише окрасою, а й розповідають певну історію.
Серед планів у закладу наразі – встановити триметровий стіл з переробленого пластику, який був у початковому проєкті, доробити меню крафтових закусок та реалізувати проєкт пов’язаний із Троєщиною, деталі якого книгарня поки тримає в секреті.
Нагадаємо, на нижньому поверсі Українського Дому відкрили книгарню «Фундамент».
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті