Старе трамвайне депо у Львові перетворюють на креативний простір
Електричний трамвай у Львові запустили 1894 року, тоді й було побудоване це депо.
Електричний трамвай у Львові запустили 1894 року, тоді й було побудоване це депо.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 302 днів. За цей час ми опублікували 26341 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Старе трамвайне депо на площі Станіслава Лема у Львові перетворюють на креативний простір Lem Station. Урбаніст і архітектор Юліан Чаплінський розповів, на якому етапі перебувають роботи.
Електричний трамвай у Львові запустили 1894 року, до того працював кінний трамвай. Тоді й було побудоване це депо — його споруджувала німецька фірма Siemens & Halske — і перша електростанція. Згодом на вулиці Городоцькій відкрили інше депо, а старе було покинуто.
2018 року Львівелектротранс та Lem Station підписали договір про створення креативного простору на цій території. Проєкт розробила львівська компанія AVR Development під керівництвом архітектора Віталія Квича.
Проєктувальники радилися, зокрема, з активістами Zero Waste Lviv щодо екологічності та з Освітнім центром з прав людини щодо інклюзивності.
«Більшість рішень, які приймаються на основі попередніх обстежень, змінюються в ході демонтажу та виконання робіт. Відкриваються нові деталі та знахідки, які перевертають все з ніг на голову, адже все цінне треба зберегти та використати, навіть якщо цього не було в попередньому плані», — роповідає Квич.
У будівлі колишньої поліклініки розташують коворкінг і невеликі офіси, в ангарах — фудкорт, галереї, майстерні, простір для подій. Будівлю компресорної станції перетворять на художній центр і медіалабораторію. Приміщення колишнього профілакторію стане окремим дитячим центром.
Один із ангарів перебуває в оренді Львівського історичного музею — цю будівлю теж реставрують і облаштують у ній Музей науки і техніки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті