Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото ілюстративне. Фото: Unsplash

Славутич планує повністю перейти на відновлювані джерела енергії, розповів в інтерв’ю LIGA.net мер міста Юрій Фомічев.

Наразі місто розробило план «Power Славутич», що передбачає перехід на 100% відновлювані джерела енергії – найближчим часом його планують ухвалити. Міський голова розповів, що вважає план реалістичним, а Славутич – це «єдине місто в Україні, яке готове впроваджувати такі зміни». Він додав, що для Славутича як для «міста атомників» енергоефективність – це першочерговий напрямок.

У міста невеликий бюджет на розвиток, проте міська влада активно розвиває міжнародну співпрацю. Наприклад, у 2023 бюджет Славутича складав 300 мільйонів гривень, а завдяки міжнародним проєктам було залучено ще 417 мільйонів.

Місто також має амбітний проєкт, який передбачає встановлення міні-ТЕЦ, що працюватиме на відходах деревини – вартість проєкту складе понад шість мільйонів євро. Таку ТЕЦ можна буде використати для створення електроенергії для критичної інфраструктури у випадку повного блекауту, який місто вже пережило на початку повномасштабного вторгнення. У березні 2022 року Славутич шість діб був повністю без електроенергії – тоді люди готували їжу на своїх подвірʼях. Місто повністю залежить від газу, тому міська влада шукає альтернативні способи забезпечення електроенергією.

Нагадаємо, у Славутичі збудують ядерний науковий хаб.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button