Велике інтервʼю Брагінського: протікання тунелю, проїзд по 30 гривень і нові-старі станції метро
Протікання у тунелі між «Либідською» та «Деміївською» сталось «раптово», каже очільник київського метрополітену.
Протікання у тунелі між «Либідською» та «Деміївською» сталось «раптово», каже очільник київського метрополітену.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Начальник КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінський дав інтерв’ю LB.ua, у якому розповів про «обґрунтовану» вартість проїзду в метро, стан тунелю на «Либідській» та будівництво нових станцій метро.
Брагінський розповів, що тунель між «Либідською» та «Деміївською» будували у складних гідрологічних умовах, тому перші тріщини там зʼявились після трьох місяців його роботи – у березні 2011 року.
Хоч про складну ситуацію в тунелі було відомо давно, очільник метрополітену каже, що ситуація сталась «раптово» – багато тріщин з’явилося одночасно, і служби метрополітену не змогли зупинити їх самостійно.
На питання, чому тріщини не помітили під час регулярних перевірок, Брагінський відповів, що Служба колій і тунельних споруд, яка слідкує за станом тунелю, раніше вже виявляла тріщини, проте вони не були критичними. Наприклад, у 2019 та у червні 2023 року також зʼявлялись, проте вони не були критичними і їх одразу ліквідували – після цього «тунель вів себе нормально». Голова метрополітену запевняє, що як тільки зʼявилась інформація про аварійну ситуацію, було вжито всіх необхідних заходів.
Наразі відбувається слідство за фактом службової недбалості – поки висновків щодо причин підтоплення немає. Брагінський каже, що причина може бути у неякісному будівництві, проєктуванні або пов’язана з діяльністю підприємства. Він запевнив, що роботи завершать вчасно та додав, що сума робіт стане відомою лише після завершення створення проєкту та проведення проєктно-кошторисної експертизи.
Вплив масової забудови вздовж синьої гілки на протікання в тунелі Брагінський заперечує. Він розповідає, що перші тріщини зʼявились в тунелі ще до будівництва торгових центрів та ЖК, а просідання асфальту на «Деміївській» вважає наслідком аварії в тунелі, а не причиною. Очільник метрополітену наголосив, що все будівництво, яке відбувалось вздовж найновішої частини синьої гілки, було узгоджене з метрополітеном, якщо воно знаходилось «в межах технічної зони».
Віктор Брагінський каже, що вартість проїзду – це не компетенція Київського метрополітену, проте вважає, що наразі обґрунтований тариф – це понад 30 гривень. Він додав, що оскільки мер пообіцяв не підвищувати тарифи на проїзд до закінчення війни, ціна залишиться незмінною.
Востаннє тариф підвищували у 2018 році – тоді витрати на електроенергію складали 466 мільйони гривень, а у 2024 році підприємство повинне сплатити 1,6 мільярда, каже Брагінський. На питання, чому метрополітен не хоче отримувати прибуток з реклами напряму, очільник метро відповів, що метрополітен повинен займатися своєю профільною діяльністю – перевезенням, а рекламою займаються інші підприємства.
Віктор Брагінський запевняє, що всі інші ділянки, окрім перегону між «Либідською» та «Деміївською», знаходяться у безпечному стані. Перегін на Оболонських станціях, а також на станції «Контрактова» – сухий та без просідань. Щодо «Олімпійської», то там справді є вода в тунелі, проте її постійно відкачують і її рівень не збільшується, а вода у водовідвідних лотках, що знаходяться між рейками – це нормально, адже вони якраз і призначені для її збору.
Станція «Академмістечко» потребує гідроізоляційних робіт, проте на це потрібні «дуже великі кошти», каже Брагінський, хоча до цього запевнив, що усі станції знаходяться у безпечному стані та не потребують додаткових коштів з бюджету. Протікання на станції зумовлені підвищеним рівнем опадів, проте «не загрожують людям». Повноцінного ремонту станції не буде – працівники продовжать боротись з підтіканнями підручними засобами.
Брагінський розповів і про стан сумнозвісної станції «Львівська брама» – вона законсервована і за нею постійно наглядають чергові операційники, а руйнувань не зафіксовано. Виходи та входи до станції не будують через «дуже кабальний інвестдоговір», який підписали ще на початку 2000-х років. Міська влада вже знайшла рішення, каже він, і ще до повномасштабної війни придумали в обхід договору винести вихід зі станції вбік – на земельну ділянку, яка належить місту. Потрібен рік, щоб зробити якісний проєкт і пройти експертизу, та приблизно два роки, щоб побудувати станцію, підсумовує Брагінський.
Згадав очільник київського метрополітену і про будівництво метро на «Виноградар» – наразі тривають судові процеси з попереднім підрядником, який повинен повернути кошти. Наразі рішення знаходиться в апеляції і скоро обиратимуть нового підрядника для продовження робіт. Потрібно два місяці на завершення процедури торгів, місяць на підготовку всіх майданчиків для будівництва і місяць, щоб розпочати будівництво – це відбудеться у 2024 році, підсумовує Брагінський.
Будівництво метро на Троєщину, тобто жовтої лінії, передбачає зведення 18 станцій – у 2024-2025 роках на це закладено майже 35 мільярдів гривень. Перша черга будівництва передбачає три станції – на «Тараса Шевченка» облаштують перехід на станцію «Подільська», потім з «Лукʼянівської» зроблять перехід на «Глибочицьку», а наступну станцію збудують на Воскресенці.
Почнуть будувати жовту лінію, як тільки в міста з’являться кошти для такого будівництва – це через чотири-пʼять років, каже Брагінський.
Нагадаємо, ремонт станції «Святошин» осипається.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті