Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Олександр Дем’янів

Проєкт тимчасового житла для переселенців КО-ХАТИ отримав бронзову нагороду World Habitat Awards. World Habitat Awards є міжнародною нагородою, якою відзначають ідеї, проєкти та житлові програми.

«Нас надихнув підхід КО-ХАТИ до роботи, коли в процесі були задіяні як різні організації, так і самі переселенці, — зазначив Девід Айрланд, виконавчий директор World Habitat. — Проєкт також розробляє механізм використання цих будівель у довгостроковій перспективі. Це модель із величезним потенціалом для застосування в інших країнах Східної Європи, що мають подібні проблеми соціального житла».

Фото: Анастасія Куберт

КО-ХАТИ — проєкт спільного житла для людей, які втратили дім через війну. Його запустила урбаністична лабораторія METALAB з Івано-Франківська та київська агенція Urban Curators.

Починаючи з березня 2022 року команда КО-ХАТИ облаштувала тимчасове житло для 1300 переселенців у шести будівлях в Івано-Франківській та Хмельницькій областях. Зараз триває робота над сьомим об’єктом.

Фото: Олександр Дем’янів

У проєкті було задіяно місцеві державні установи, закордонні урядові організації, благодійні фонди, гуманітарні та громадські організації, волонтерські ініціативи з України, Німеччини, США.

Майбутні мешканці також долучались до планування, ремонту й організації. Це сприяло інтеграції в нову спільноту та дало відчуття причетності.

Фото: Олександр Дем’янів

Гроші брали від донорів, партнерських організацій та муніципалітетів. Облаштування житла для одного переселенця коштувало від 1600 до 2500 доларів. Загалом до кінця 2023 року КО-ХАТИ зібрали понад 1,3 мільйона доларів.

До 2026 року команда проєкту планує, зокрема, працювати над моделлю соціального житла.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button