Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 23579 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Matthew Henry / Unsplash

З середини цього року набуде чинності вимога до автовиробників обладнувати всі нові автомобілі системою попередження про відволікання водія.

Система ADDW відстежує рух очей і видає попередження, якщо водій відводить погляд від дороги чи панелі приладів довше, ніж на шість секунд.

Вона автоматично активується, коли автомобіль досягає швидкості 20 км/год. Сигнал може бути візуальним, наприклад, у вигляді повідомлення на екрані, звуковим або тактильним. Водій, утім, зможе вручну відключити ці попередження.

Чи достатні ці вимоги?

Європейська рада з безпеки дорожнього руху, однак, нарікає, що вимоги недостатньо суворі. Так, система не зможе розпізнати низку ситуацій, зокрема, якщо водій дивиться в телефон, закріплений на панелі приладів.

Крім того, вважають, що шість секунд — це забагато, позаяк вже дві секунди відволікання уваги, згідно з дослідженнями, подвоюють ризик зіткнення.

Експерти ради підозрюють, що компромісні вимоги було ухвалено під тиском автомобільних виробників.

Що найнебезпечніше робити за кермом?

Найпоширеніше джерело відволікання — мобільні телефони, згідно з нещодавнім звітом Європейської обсерваторії з безпеки дорожнього руху. Кожен третій європеєць зізнався, що розмовляв за кермом, тримаючи телефон у руках. Кожен четвертий перевіряє соцмережі під час руху.

Особливо небезпечним є набирання номеру для дзвінка, воно збільшує ризик аварії у понад 12 разів, написання повідомлення — ушестеро.

Намагання відшукати чи дістати телефон чи інший предмет під час їзди збільшує ризик аварії вдев’ятеро. Споживання їжі та напоїв за кермом — у 1,8 раза. У таблиці згадується й «довге витріщання на зовнішній об’єкт», яке збільшує ризик усемеро.

Розмови з пасажирами дещо менш небезпечні (1,2-разове зростання ризиків), ніж співання пісень (1,4-разове).

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button