Всі нові автомобілі в Європі матимуть систему, яка не дозволяє водіям відволікатися
Система відстежує рух очей і видає попередження, якщо водій відводить погляд від дороги чи панелі приладів довше, ніж на шість секунд.
Система відстежує рух очей і видає попередження, якщо водій відводить погляд від дороги чи панелі приладів довше, ніж на шість секунд.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
З середини цього року набуде чинності вимога до автовиробників обладнувати всі нові автомобілі системою попередження про відволікання водія.
Система ADDW відстежує рух очей і видає попередження, якщо водій відводить погляд від дороги чи панелі приладів довше, ніж на шість секунд.
Вона автоматично активується, коли автомобіль досягає швидкості 20 км/год. Сигнал може бути візуальним, наприклад, у вигляді повідомлення на екрані, звуковим або тактильним. Водій, утім, зможе вручну відключити ці попередження.
Європейська рада з безпеки дорожнього руху, однак, нарікає, що вимоги недостатньо суворі. Так, система не зможе розпізнати низку ситуацій, зокрема, якщо водій дивиться в телефон, закріплений на панелі приладів.
Крім того, вважають, що шість секунд — це забагато, позаяк вже дві секунди відволікання уваги, згідно з дослідженнями, подвоюють ризик зіткнення.
Експерти ради підозрюють, що компромісні вимоги було ухвалено під тиском автомобільних виробників.
Найпоширеніше джерело відволікання — мобільні телефони, згідно з нещодавнім звітом Європейської обсерваторії з безпеки дорожнього руху. Кожен третій європеєць зізнався, що розмовляв за кермом, тримаючи телефон у руках. Кожен четвертий перевіряє соцмережі під час руху.
Особливо небезпечним є набирання номеру для дзвінка, воно збільшує ризик аварії у понад 12 разів, написання повідомлення — ушестеро.
Намагання відшукати чи дістати телефон чи інший предмет під час їзди збільшує ризик аварії вдев’ятеро. Споживання їжі та напоїв за кермом — у 1,8 раза. У таблиці згадується й «довге витріщання на зовнішній об’єкт», яке збільшує ризик усемеро.
Розмови з пасажирами дещо менш небезпечні (1,2-разове зростання ризиків), ніж співання пісень (1,4-разове).
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті