Україну на Венеційській бієнале презентуватиме проєкт «Плетіння сіток»
Цьогорічна тема бієнале у Венеції — «Іноземці скрізь».
Цьогорічна тема бієнале у Венеції — «Іноземці скрізь».
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
На 60-й Венеційській бієнале сучасного мистецтва, що відбудеться у квітні, Україну презентуватимуть чотири арт-проєкти, об’єднані в концепцію «Плетіння сіток», повідомляє пресслужба Міністерства культури.
Метафора плетіння маскувальної сітки охоплює ідею спільної дії, горизонтальної організації та єднання різних досвідів.
Цьогорічна тема бієнале у Венеції — «Іноземці скрізь» — зосереджує увагу на маргіналізованих групах, включно з мігрантами та біженцями.
«Багато наших співгромадян переїхали жити в інші країни. Сподіваюся, тимчасово, але ми розуміємо, що далеко не всі повернуться. Водночас багато іноземців приїхали в Україну допомагати, волонтерити, воювати на фронті. Тому ці сенси нам дуже близькі», — коментує Тарас Шевченко, тимчасовий голова Мінкульту.
Архітектурну структуру всього Українського павільйону задаватиме проєкт Олександра Бурлаки під назвою «Робота». Він підготував інсталяцію з витканих льняних полотен, — різних за текстурою шматків тканини, куплених на OLX та на барахолках.
Другий проєкт — фільм «Цивільні. Вторгнення» Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського. Для його створення використано відеоматеріали з відкритих джерел, у яких українці фіксували повномасштабне вторгнення Росії.
Художниця Катя Бучацька у співпраці з 15-ма з нейровідмінними митцями та мисткинями підготувала проєкт «Щирі вітання».
Сomfort work Андрія та Лії Достлєвих— це фото та відеопортрети, які іронічно досліджують стереотипи та очікування від біженців у Європі. Стереотипних, уявних українських біженців грають професійні європейські актори.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті