Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 280 днів. За цей час ми опублікували 23517 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

У Києві на станції метро «Площа Українських Героїв» з колійних стін демонтували колишню назву станції «Площа Льва Толстого», повідомили у КП «Київський метрополітен».

Роботи з демонтажу відбувались вночі – наразі на стінах відсутні нові написи, однак незабаром вони з’являться, адже робота з їх виготовлення вже триває. Наразі на станції вже змінено всі написи, які слугують навігацією для пасажирів, зокрема інформаційні показники, табло, вказівники та карти-схеми. Також перезаписано звукові оголошення, які транслюють у рухомому складі та на ескалаторах.

Створення букв – це кропітка робота через особливість історичного стилю шрифтів, розповіли у метрополітені. Кожну літеру нової назви виготовляють поштучно з дотриманням усіх пропорцій, радіусів та розмірів – загалом назва складається з 52 символів та є найдовшою серед столичних станцій метро. Шрифти для перейменованих станцій «Площа Українських Героїв» та «Звіринецька» безкоштовно створив дизайнер Богдан Гдаль – вони були схвалені архітекторами станцій.

Гдаль розповів, що роботи зі створення літер повинні були завершити ще у вересні, проте процес затягнувся через пошук підрядника. Влітку 2023 року Богдан створював 2D-дизайни букв, а робота з моделювання та виготовлення букв розпочалась на початку січня – ймовірно, вже скоро нові назви прикрасять станцію «Площу Українських Героїв».

Нагадаємо, в Україні можуть змінити шрифт державної документації на «більш національний і сучасний».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button