Польські фермери перекрили залізницю та висипали зерно з вагонів. Чи загрожують протести пасажирським маршрутам?
Польські фермери збираються повністю блокувати кордон з Україною, включно з залізницею, до 10 березня.
Польські фермери збираються повністю блокувати кордон з Україною, включно з залізницею, до 10 березня.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
20 лютого польські фермери перекрили рух залізницею поблизу пункту пропуску Медика–Шегині та розсипали зерно з вантажного вагону на колії, повідомляють Суспільне та Радіо Свобода.
Протестувальники блокували залізничну колію близько 15 хвилин, на місце події приїхала поліція. Потім фермери знову повернулися на трасу, де перекривають рух вантажного транспорту.
«Це реакція на наплив збіжжя з України. Люди в розпачі й не можуть стриматись, — намагаєтсья пояснити такі дії співорганізатор протесту Роман Кондрув. — Не маємо впливу на людей, вони не можуть витримати і висипають. Ми є банкрутами, бо все звозять з України неконтрольовано».
Раніше польскі фермери вже розсипали зерно з українських вантажівок перед пунктом пропуску Ягодин–Дорогуськ, що викликало різке обурення в українському суспільстві, адже врожай збирають в умовах війни, коли значні площі полів заміновано. В уряді Польщі тоді переспросили за цей «акт відчаю».
Польські фермери заявили, що 20 лютого повністю заблокують кордон з Україною включно з залізницею. Повну блокаду планують продовжувати до 10 березня.
Якщо раніше обмеження руху стосувалося передусім великого вантажного транспорту, в лютому протестувальники почали блокувати проїзд пасажирських автобусів і навіть поїзда Київ–Хелм, яким їхали 260 пасажирів, переважно жінки та діти.
Польські фермери нарікають на посилення конкуренції через лібералізацію імпорту сільськогосподарської продукції з України та вимагають його обмеження.
«Через польський кордон проходить лише 5% нашого агроекспорту. Тож насправді ситуація не в зерні, а, найімовірніше, в політиці», — заявив президент Володимир Зеленський.
Найкритичніша ситуація на пункті пропуску Ягодин–Дорогуськ”, де не пропускають гуманітарні, швидкопсувні вантажі та паливо. В уряді України заявили, що це прямо впливає на обороноздатність.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті