Львівська команда створила 3D-модель Бродівської синагоги
Пам’ятка XVIII століття лежить у руїнах і продовжує стрімко руйнуватися.
Пам’ятка XVIII століття лежить у руїнах і продовжує стрімко руйнуватися.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Львівське бюро Skeiron зробило архітектурну модель Бродівської синагоги на Львівщині. Пам’ятка XVIII століття лежить у руїнах і продовжує стрімко руйнуватися.
Бродівську синагогу оцифровували. Після лазерного сканування і обробки даних отримали тривимірну хмару точок. З цієї хмари можна вивести ортогональні види, розрізи, плани, фасади, а також завантажити її в архітектурні програми, як Autodesk Revit чи Graphisoft AcrhiCAD.
Компанія BIMprove змоделювала синагогу в Revit, отримавши детальну BIM-модель споруди.
BIM-модель — інструмент для проєктуваня, який дозволяє швидко вивести необхідне креслення, точно прорахувати кількість матеріалів та об’єми робіт.
Співзасновники Skeiron — геодезист Юрій Преподобний та Андрій Гривняк. За сім років існування команда оцифрувала понад 100 історичних будівель у чотирьох країнах.
Читайте також: Руїни синагоги XVIII століття на Львівщині пропонують перетворити на ТРЦ. Місяць тому обвалилося склепіння
«Може статися, що снаряд чи шахід влучить в якусь пам’ятку, а інформації про неї бракуватиме, то ми її не відбудуємо. Нажаль, таке трапляється і в мирні часи — пам’ятки зникають через байдужість, недбальство, бідність, — пояснюють свою місію Skeiron. — Маємо гіркий досвід: раптом з’являються ресурси на відбудову, але немає достатньої кількості фото, точних замірів, фіксації внутрішнього й зовнішнього вигляду — і відтворення неможливе».
Наприкінці квітня 2022 року запустили проєкт #SaveUkrainianHeritage, фінансований Євросоюзом. У межах саме цього проєкту оцифровано 60 пам’яток, зокрема Софію Київську, Олицький замок, Чернівецький національний університет, костел святого Миколая в Києві, церкву Святої Трійці в Старокостянтинові тощо.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті