Як захистити свій телефон від прослуховування? Розповідає OSINT-агенція Molfar
Якщо вам здається, що ваші особисті секрети нікому не цікаві - ви помиляєтесь, кажуть у Molfar.
Якщо вам здається, що ваші особисті секрети нікому не цікаві - ви помиляєтесь, кажуть у Molfar.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Телефонні розмови нині можуть легко бути перехоплені, записані та проаналізовані, тому в OSINT-агенції Molfar вирішили розповісти, як захистити себе від незаконного втручання.
Прослуховування мобільного телефону може викрити всі аспекти життя людини: повсякденні звички, уподобання у їжі, місця відпочинку та соціальні зв’язки. Також за допомогою прослуховування можна дізнатись професійну інформацію, деталі ділових зустрічей та конфіденційні робочі дані. Якщо вам здається, що ваші особисті секрети нікому не цікаві – ви помиляєтесь, кажуть у Molfar. Ось кілька прикладів:
Існує безліч потужного хакерського програмного забезпечення, який дозволяє відстежувати дзвінки людини. Є низка «симптомів», за якими можна визначити, що ваш телефон прослуховують – зазвичай їх виділяють шість:
Важливо розуміти, що навіть якщо ви спостерігаєте декілька з цих ознак — це не гарантія 100%, що вас прослуховують. Іноді таке може статися через проблеми мережі оператора або проблеми телефона.
Серед найпоширеніших методів прослуховування телефонних розмов можна виділити три:
На початку року в мережі зʼявилося відео з працівниками журналістського проєкту Bihus.Info, які, ймовірно, вживають наркотики під час новорічного корпоративу. Це викликало обурення у суспільства, адже, виходить, що будь-хто може стежити, наприклад, і за журналістами-розслідувачами, шантажувати та залякувати їх.
В Україні, за даними КМІС, найпопулярнішим месенджером є Viber. Ним користується приблизно 73,6% опитаних. На другому місці — Facebook, якому надають перевагу 42,7% користувачів, на третьому знаходиться Telegram з популярністю у 31,6% та WhatsApp, яким користуються 25,3% опитаних. Месенджером Signal, який часто називають серед безпечних, використовує лише 3,8%.
Щоб обрати справді безпечний месенджер, потрібно звернути на такі критерії:
У Molfar розповідають, що таким вимогам відповідає додаток Signal. Частково вимогам відповідають WhatsApp і Telegram, а всі інші не виконують жодного з трьох пунктів. Таким чином, у решті додатків ваші розмови, повідомлення та дзвінки можуть бути прослухані або прочитані, кажуть в агенції. Для захисту від прослуховування також радять встановити антивірус – найкраще, якщо він платний, проте зараз більшість компаній пропонують і безплатні версії. Вони мають менше функціоналу, але все одно допоможуть захистити телефон.
Наостанок у Molfar радять використовувати антивіруси, встановити двофакторну аутентифікацію там, де це можливо, перевіряти налаштування приватності на телефоні, а також ознайомлюватись з політикою конфіденційності додатків, які використовуєте. В епоху смартфонів, прослуховування телефонів може стати проблемою для будь-кого, підсумовують в агенції.
Нагадаємо, для школярів запускають освітній застосунок «Мрія».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті