Як захистити свій телефон від прослуховування? Розповідає OSINT-агенція Molfar
Якщо вам здається, що ваші особисті секрети нікому не цікаві - ви помиляєтесь, кажуть у Molfar.
Якщо вам здається, що ваші особисті секрети нікому не цікаві - ви помиляєтесь, кажуть у Molfar.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Телефонні розмови нині можуть легко бути перехоплені, записані та проаналізовані, тому в OSINT-агенції Molfar вирішили розповісти, як захистити себе від незаконного втручання.
Прослуховування мобільного телефону може викрити всі аспекти життя людини: повсякденні звички, уподобання у їжі, місця відпочинку та соціальні зв’язки. Також за допомогою прослуховування можна дізнатись професійну інформацію, деталі ділових зустрічей та конфіденційні робочі дані. Якщо вам здається, що ваші особисті секрети нікому не цікаві – ви помиляєтесь, кажуть у Molfar. Ось кілька прикладів:
Існує безліч потужного хакерського програмного забезпечення, який дозволяє відстежувати дзвінки людини. Є низка «симптомів», за якими можна визначити, що ваш телефон прослуховують – зазвичай їх виділяють шість:
Важливо розуміти, що навіть якщо ви спостерігаєте декілька з цих ознак — це не гарантія 100%, що вас прослуховують. Іноді таке може статися через проблеми мережі оператора або проблеми телефона.
Серед найпоширеніших методів прослуховування телефонних розмов можна виділити три:
На початку року в мережі зʼявилося відео з працівниками журналістського проєкту Bihus.Info, які, ймовірно, вживають наркотики під час новорічного корпоративу. Це викликало обурення у суспільства, адже, виходить, що будь-хто може стежити, наприклад, і за журналістами-розслідувачами, шантажувати та залякувати їх.
В Україні, за даними КМІС, найпопулярнішим месенджером є Viber. Ним користується приблизно 73,6% опитаних. На другому місці — Facebook, якому надають перевагу 42,7% користувачів, на третьому знаходиться Telegram з популярністю у 31,6% та WhatsApp, яким користуються 25,3% опитаних. Месенджером Signal, який часто називають серед безпечних, використовує лише 3,8%.
Щоб обрати справді безпечний месенджер, потрібно звернути на такі критерії:
У Molfar розповідають, що таким вимогам відповідає додаток Signal. Частково вимогам відповідають WhatsApp і Telegram, а всі інші не виконують жодного з трьох пунктів. Таким чином, у решті додатків ваші розмови, повідомлення та дзвінки можуть бути прослухані або прочитані, кажуть в агенції. Для захисту від прослуховування також радять встановити антивірус – найкраще, якщо він платний, проте зараз більшість компаній пропонують і безплатні версії. Вони мають менше функціоналу, але все одно допоможуть захистити телефон.
Наостанок у Molfar радять використовувати антивіруси, встановити двофакторну аутентифікацію там, де це можливо, перевіряти налаштування приватності на телефоні, а також ознайомлюватись з політикою конфіденційності додатків, які використовуєте. В епоху смартфонів, прослуховування телефонів може стати проблемою для будь-кого, підсумовують в агенції.
Нагадаємо, для школярів запускають освітній застосунок «Мрія».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті