Данці планують втілити в Україні проєкти з будівництва доступного житла
У Данії ця модель забезпечує житлом один мільйон людей — це шоста частина населення.
У Данії ця модель забезпечує житлом один мільйон людей — це шоста частина населення.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Данії створено Фонд «Українське житло для всіх», який розроблятиме концепцію доступного орендного житла в Україні за поширеною некомерційною данською моделлю.
Основний принцип некомерційного житла в Данії — його доступність незалежно від доходу, соціального статусу чи віку. Орендна плата в соціальному житлі значно нижча за ринкову та фіксована. Громадяни подають заявки, реєструючись у списках очікування.
Дохід від оренди йде на спільне утримання будинку, а також реінвестується в нове будівництво в тій же системі. Мешканці відіграють ключову роль у прийнятті рішень і впливають на умови проживання та спільне утримання житла.
Читайте також: В Україні презентували адаптацію закону про соціальне житло за австрійською моделлю. Як вона працює?
Ця модель ефективно працює в Данії уже понад сто років. Організації, що володіють будинками, забезпечують житлом один мільйон людей — це шоста частина населення країни. Йдеться про 500 тисяч помешкань.
Група фахівців, до якої входять архітектори (зокрема з Henning Larsen Architects/Rambøll), юристи, колишні політики (такі, як колишній мер Копенгагена Франк Єнсен) тощо, вирішили поділитися досвідом з українцями на тлі руйнувань, спричинених російською агресію.
«Під час відновлення країни з’являється можливість зробити деякі речі краще, ніж раніше, — зауважує Бент Мадсен, гендиректор Данської федерації некомерційного житла / BL. — Наприклад, створити соціально та економічно стійкіший ринок орендованого житла, на якому є місце для всіх верств населення. І де доходи від оренди йдуть на ще доступніше житло».
Наразі проєкт зосереджено на розробці концепції та діалозі з українськими муніципалітетами. Далі планують втілити три пілотні проєкти спільно з українськими партнерами.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті