Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Будівля міськради Фусси, Японія. Фото: Sergio Pirrone

Цьогорічну Прітцкерівську премію отримав японський архітектор Рікен Ямамото, повідомляє ArchDaily.


Фото: Instituto Cervantes de Tokio –
カルロス・ラウル・ビジャヌエバ
/ Carlos Raúl Villanueva, CC BY-SA 2.0

Він став дев’ятим японцем з-поміж 53 архітекторів, які отримували цю найпрестижнішу нагороду галузі. Вручення відбудеться цієї весни в Чикаго.

Транспортний хаб в аеропорту Цюріха, Швейцарія. Фото: Riken Yamamoto

«Чи не найбільше майбутнє міст потребує, аби архітектура створювала умови, що примножують можливості для людей збиратися разом і взаємодіяти. Обережно розмиваючи межу між публічним і приватним, Ямамото виходить за рамки і сприяє розвитку спільноти. Як архітектор він привносить гідність у повсякденне життя. Звичайність стає надзвичайною. Спокій стає величним», — коментує голова журі Алехандро Аравена, який сам отримав премію у 2016 році.


Будівля міськради Фусси, Японія. Фото: Sergio Pirrone

Протягом п’ятох десятиліть Ямамото розробляв проєкти в Японії, Китаї, Південній Кореї та Швейцарії. В його доробку — як приватне житло, так і громадські будівлі, школи, університети тощо.


Пожежна станція у Хіросімі. Фото: Tomio Ohashi

Ямамото народився у 1945 році в Китаї, та невдовзі після завершення Другої світової війни його родина переїхала в Йокогаму, Японія. Там він живе й досі. Перше сильне враження від архітектури він отримав у віці 17 років, відвідавши храм Кофукудзі в Нарі, збудований у 730 році.


Університет Наґоя Дзокей. Фото: Riken Yamamoto

Досліджуючи архітектуру, він зацікавився розділенням між приватними та громадськими просторами. Він дійшов думки, що всі простори можуть слугувати всій громаді, а не лише тим, для кого вони безпосередньо призначені.


Початкова школа в Йокогамі. Фото: Riken Yamamoto

«Сучасні підходи в архітектурі зосереджуються на приватності, відкидаючи необхідність суспільних відносин. Однак ми все ж можемо поважати свободу кожної людини, живучи разом в архітектурному просторі як республіка, сприяючи гармонії між культурами та етапами життя», — каже Ямамото.


Соціальне житло в Пангьо, Південна Корея. Фото:

Натхненням для архітектора стали традиційні японські міські будинки матія та давньогрецьке родинне житло.


Вілла Ямакава. Фото: Riken Yamamoto

Проєктуючи у 1986 році свій власний будинок в Йокогамі, який він назвав «Альтанка», Ямамото так само намагався втілити свою філософію: тераси та дах доступні для сусідів.

Будинок Gazebo. Фото: Riken Yamamoto

Архітектурне бачення Ямамото також характеризується прозорістю форм і оголеністю матеріалів.


Університет у Косіґаї. Фото: Riken Yamamoto & Field Shop

Тяньцзиньська бібліотека у Нанькаї, КНР. Фото: Riken Yamamoto

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button