Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Міністерство оборони України

14 березня журналістам вперше продемонстрували медичний евакуаційний поїзд, який вивозить поранених протягом уже двох років, повідомляє пресслужба Міноборони.

«Перший медичний вагон, який не має аналогів у світі, було створено на початку березня 2022 року. Тоді не існувало жодних креслень та технічної документації, але була велика потреба в таких вагонах. Залізничники й медики за чотири дні переобладнали перший такий вагон», — розповів голова правління Укрзалізниці Євген Лященко.

Фото: Міністерство оборони України

Обладнання медичних вагонів тотожне обладнанню справжнього госпіталя. Це дозволяє надавати екстрену допомогу під час руху, тож ці вагони можуть транспортувати тяжкопоранених військовослужбовців, яких неможливо перевозити іншими видами транспорту.

З часом медичні вагони вдосконалювали та закупали нове обладнання. Зараз вони мають апарати штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомонітори, аспіратори тощо. Є реанімаційні вагони з кисневими станціями. В деяких вагонах передбачена можливість проводити операції просто під час руху поїзда.

Фото: Укрзалізниця

В евакуаційних поїздах працюють анестезіологи, медсестри, медбрати, санітари та евакуаційні бригади залізничників. Вагони живляться від генератора, тож повністю автономні.

Наразі у медичній евакуації в Україні задіяно 62 вагони. До кінця цього року залізничники планують переобладнати ще вісім вагонів для медичної евакуації. Також думають над тим, щоб запустити вагони, які возитимуть військових за кордон для лікування та реабілітації.

Фото: Міністерство оборони України

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button