Архітектори запропонували проєкт реконструкції Луцької української гімназії (фото)
Місцеве бюро parallel architects керувалися принципом Венеційської хартії ЮНЕСКО: нове не повинно імітувати старе.
Місцеве бюро parallel architects керувалися принципом Венеційської хартії ЮНЕСКО: нове не повинно імітувати старе.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Команда parallel architects із Луцька декілька років тому працювала над передпроєктною пропозицією для реконструкції будинку Української гімназії.
«Визначним пунктом для нас було підкреслити значущість збереженого і сучасність нового. Для цього ми сфокусувалися на підтримці мономатеріалу класичної для Луцька жовтої цегли і виразності з простотою для нових елементів», — повідомляють архітектори.
Вони зауважують, що керувалися принципом Венеційської хартії ЮНЕСКО: нове не повинно імітувати старе, натомість має виглядати сучасно для своєї епохи.
Від 1895 року в місті діяла Луцька українська гімназія. Спершу заклад був чоловічим, а навчання велося польською мовою, та з 1920-х роках відбуваються суттєві зміни: до гімназії приймають дівчат, запроваджують українську мову. Заклад стає центром культурно-освітнього життя Волині.
Будівлю розташовано на вулиці Святогірській 14. Її планують відновити як приватну школу, , розповів telegra.ph співзасновник parallel architects Тарас Пахолюк.
Передпроєктна пропозиція передбачає збереження композиційних елементів, таких як вікон. На верхньому поверсі пропонують облаштувати терасу з видом на старе місто.
Торік видання ВолиньUA повідомляло, що ділянку, де розташовано колишню Луцьку українську гімназію, виставили на продаж.
У 2021 році частину історичної будівлі знесли. Місцеві чиновники так і не зареєстрували її як об’єкт культурної спадщини.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті