Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Luke Stackpoole / Unsplash

Соціальне орендне житло як новий для України вид планують запустити депутати, які зараз розробляють законопроєкт «Про основні засади житлової політики». Про це повідомила голова парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

98% житла в Україні перебуває у приватній власності. Поширеної в Європі системи, в якій держава чи місто володіє житловим фондом і здає його в оренду за ціною, нижчою за ринкову, соціально вразливим групам, фактично не існує.

На тлі великої війни, коли сотні тисяч людей стали біженцями та переселенцями, в Україні постало питання про створення соціального житла.

В основі механізму, який зараз розробляється у Верховній Раді, закладена нижча за ринкову ставка оплати. Усі надходження орендних платежів спрямовуватимуться до револьверного фонду, з якого надалі будуватимуть нове житло. Орендодавцем виступають громади.

Водночас власне квартир під соціальну оренду бракує — більшість площ перебуває у приватній власності. Шуляк вважає, що держава може отримати гроші на формування житлового фонду, зокрема, коштом арештованих російських активів за кордоном та з рахунків колаборантів.

За її словами, перші пілотні проєкти з запуску механізмів соціальної оренди в Україні вже тестуються. Наприклад, міжнародна організація з міграції (МОМ) при ООН за підтримки уряду Німеччини розпочала на Львівщині проєкт Housing. Ця програма передбачає створення житла для довгострокового проживання переселенців на умовах доступної оренди.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button