Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Stijn te Strake / Unsplash

Парламент Франції ухвалив закон, який забороняє скаржитися на шум від функціонування ферми, крамниці, бару або ресторану в сільській місцевості, повідомляє The Guardian.

Щороку французькі суди розглядають сотні скарг на такі звуки. Переважно невдоволені — це новоприбулі: міські жителі або іноземці, які переїжджають до села в очікуванні тиші та спокою й раптом виявляють, що корови мукають, півні кукурікають, а трактори не працюють так само безшумно, як електрокари.

Траплялися абсурдні випадки, наприклад, торік, коли жандарми прийшли до оселі 92-річної жінки, щоб вилучити з її ставка трьох жаб, на квакання яких поскаржилися сусіди.

2018 року приїжджі намагалися переконати мера Ле-Боссе, містечка у Провансі, винищити цикад.

«Ті, хто переїжджають до села, не можуть вимагати від місцевих людей, які власне їх і годують, змінювати свій спосіб життя, — заявив міністр юстиції Ерік Дюпон-Моретті. — Що ви пропонуєте зробити (з коровами)? Приспати їх? Якщо не подобається село, залишайтеся в місті. Якщо ж їдете в село, пристосовуйтеся до села, яким воно є».

Розголосу набув випадок, коли сусіди два роки судилися з жінкою, півень якої кукурікав о 6:30 ранку. Подружжя, яке купило будинок на острові Олерон, вимагало тисячу євро компенсації та примусити півня Моріса замовкнути. Тоді французи навіть почали носити футболки з написом «Je suis Maurice» на підтримку півня.

Зрештою, справа Моріса привела до ухвалення закону про звукову спадщину три роки тому. Однак скарги не припинилися. Нинішні зміни покликані нарешті їх попередити.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button