В музейному кварталі Відня з’явився «Фонтан виснаження» українського художника
Кінетична скульптура символізує виснаження природних ресурсів і людства.
Кінетична скульптура символізує виснаження природних ресурсів і людства.
У головному дворі музейного кварталу неподалік центру Відня, з’явився «Фонтан виснаження» українського художника Павла Макова. Кінетична скульптура символізує виснаження природних ресурсів і людства.
Вода у «Фонтані виснаження» поступово спадає через каскад з 78 мідних лійок трикутної форми. Ідея створення виникла в автора у 1990-х роках, після чергового зникнення води у Харкові через аварію.
Ця скульптура відсилає до фонтанів типу сельсебіль, які раніше ставили у святих місцях або на цвинтарях. Серед найвідоміших прикладів – «Фонтан сліз» 1764 року в ханському палаці у Бахчисараї.
У 2022 році «Фонтан виснаження» вже представляв Україну на Венеційській бієнале – одній з головних виставок сучасного мистецтва у світі. Скульптуру привезли до Італії з зони бойових дій у найважчих умовах навесні 2022 року. Фонтан став символом стійкості України та її митців у часи війни.
До 29 червня «Фонтан виснаження» також можна побачити на однойменній виставці Павла Макова у харківському «ЄрміловЦентр». Скульптура, що зародилася як спроба зафіксувати стан міської ментальності Харкова 90-х років, пройшла довгий шлях від малюнків до повноцінних об’єктів, і навіть стала експозицією на Венеційській бієнале.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті