В музейному кварталі Відня з’явився «Фонтан виснаження» українського художника
Кінетична скульптура символізує виснаження природних ресурсів і людства.
Кінетична скульптура символізує виснаження природних ресурсів і людства.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
У головному дворі музейного кварталу неподалік центру Відня, з’явився «Фонтан виснаження» українського художника Павла Макова. Кінетична скульптура символізує виснаження природних ресурсів і людства.
Вода у «Фонтані виснаження» поступово спадає через каскад з 78 мідних лійок трикутної форми. Ідея створення виникла в автора у 1990-х роках, після чергового зникнення води у Харкові через аварію.
Ця скульптура відсилає до фонтанів типу сельсебіль, які раніше ставили у святих місцях або на цвинтарях. Серед найвідоміших прикладів – «Фонтан сліз» 1764 року в ханському палаці у Бахчисараї.
У 2022 році «Фонтан виснаження» вже представляв Україну на Венеційській бієнале – одній з головних виставок сучасного мистецтва у світі. Скульптуру привезли до Італії з зони бойових дій у найважчих умовах навесні 2022 року. Фонтан став символом стійкості України та її митців у часи війни.
До 29 червня «Фонтан виснаження» також можна побачити на однойменній виставці Павла Макова у харківському «ЄрміловЦентр». Скульптура, що зародилася як спроба зафіксувати стан міської ментальності Харкова 90-х років, пройшла довгий шлях від малюнків до повноцінних об’єктів, і навіть стала експозицією на Венеційській бієнале.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті