На Солом’янці радянське сховище перетворили на укриття
Проєкт організували платформа «Острів» і студенти КНУБА.
Проєкт організували платформа «Острів» і студенти КНУБА.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
З радянського сховища у гуртожитку №2 Київського національного університету будівництва і архітектури зробили сучасне укриття. Проєкт організували науково-мистецька платформа «Острів» і студенти КНУБА.
Оновлене приміщення функціонуватиме не лише як укриття, а і як соціокультурний осередок. Зокрема, там проводитимуть фотовиставки, зустрічі студентських клубів, музичні заходи й збори студради. З цією метою в укритті також облаштували невелику сцену, ігрову зону з тенісним столом, простір для коворкінгу тощо.
Раніше приміщення у підвалі радянського гуртожитку перебувало у напівзруйнованому стані. Спочатку студенти й активісти проводили роботи з демонтажу, а протягом наступних кількох місяців – виготовляли меблі, ремонтували стіни та облаштовували простір. Загалом над оновленням укриття працювали вісім місяців.
За словами співзасновника «Острова», команда прагнула зробити укриття, яке не занепадатиме навіть після закінчення війни. А єдиний спосіб підтримувати таку інфраструктуру в робочому стані на постійній основі – наповнити її функціями, завжди актуальними для мешканців. Також важливим було залучення людей з першого дня робіт, щоб на кожному етапі проєкту існувала активна спільнота.
Платформа «Острів» досліджує укриття та працює з кількома приміщеннями у Солом’янському районі уже протягом року. Оновлення укриття у гуртожитку КНУБА стало першим завершеним проєктом.
#TOLOCAR – проєкт, що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини і виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за підтримки Платформи Острів та у тісній співпраці з українськими та міжнародними партнерами.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті