Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 278 днів. За цей час ми опублікували 23497 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Національна Спілка Архітекторів України

У Києві відбудеться виставка «Холістична реновація модерністичних будинків» у межах проєкту UREHERIT від Національної спілки архітекторів України. Відриття: 17 квітня о 14:00 у Білому залі Будинку архітектора (вул. Бориса Грінченка, 7).

Під час зустрічі представлять реалізовані проєкти ревіталізації у різних країнах світу. На думку організаторів, цей досвід необхідно переймати Україні для перетворення старих житлових будинків на об’єкти сучасної архітектури.

Програма заходу передбачає лекції від експертів у сфері архітектури та презентації різноманітних проєктів. Зокрема, на зустрічі обговорюватимуть ситуацію з реновацією житла в Україні, громадські ініціативи у галузі охорони спадщини модернізму та представлятимуть проєкт «Холістична реновація модерністичних будинків».

Ідея цілісної реконструкції модерністського житлового проєкту виникла як балтійська відповідь на щорічний конкурс Єврокомісії New European Bauhaus, який проводиться для пошуку інноваційних ідей у сфері архітектури, дизайну та урбаністики.

Кураторка ініціативи та президентка Асоціації архітекторів Литви Рута Лейтанайте зазначає:

«Цією серією подій і заходів ми намагаємося підняти рух, створити модель і на наступних етапах реалізувати пілотний проект чогось більшого: покращення кожної квартири, загальних внутрішніх і зовнішніх просторів, а також при цьому зберігаючи візуальну якість та архітектурну єдність усього кварталу».

Проблема з панельним житлом, яке будувалося 50-70 років тому, полягає у його зношеному стані. Адже такі будівлі не відповідають сучасним вимогам енергоефективності та не є привабливими для мешканців. Тому подібний тип житла часто сприймається як нудний, сірий і неестетичний.

Вхід на відкриття виставки можливий лише за попередньо реєстрацією.

Нещодавно «Хмарочос» розповідав, що в одній з номінацій New European Bauhaus Prizes 2024 переміг український проєкт, який передбачає відкриття 10 унікальних центрів спільнототворення.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button