В Україні започаткували «Національну програму підготовки фахівців з реставрації памʼяток культурної спадщини»
Програма стартувала з відзначення студентів та видатних українських архітекторів-реставраторів.
Програма стартувала з відзначення студентів та видатних українських архітекторів-реставраторів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 252 днів. За цей час ми опублікували 25978 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Всеукраїнська асоціація охорони культурної спадщини (ВАОКС) за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, а також Українського національного комітету ICOMOS оголосила про початок впровадження в Україні «Національної програми підготовки фахівців з реставрації памʼяток культурної спадщини».
В основі програми – популяризація професії реставратора, відкриття у вишах по всій країні відповідних кафедр, організація навчання та практики, в тому числі за кордоном, а також заходи з мотивації молодих спеціалістів.
За словами голови ВАОКС Олександра Никоряка у вишах країни відсутні кафедри з підготовки подібних фахівців, а спеціальностям з реставрації виділяють мінімальну кількість навчальних годин, через що в професію приходить невелика кількість молодих спеціалістів-ентузіастів. Зараз в Україні працює лише невелика група фахівців-реставраторів найвищого класу, але їхніх можливостей не вистачає для покриття всіх потреб. Варто зазначити, що для розвʼязання всіх цих питань, зусиль лише держави та громадських організацій недостатньо. Співпраця із соціально-відповідальним бізнесом, який у своїй діяльності зацікавлений у відповідних кадрах, адже інвестує у відновлення спадщини, може бути ефективною та взаємовигідною.
Програма має на меті консолідувати архітекторів, реставраторів та всіх інших професіоналів в цій галузі, виокремлення реставрації в окрему сферу, підняття її на сучасний світовий рівень, популяризація професії реставратора, навчання та підготовка кадрів.
Програма стартувала з відзначення студентів та видатних українських архітекторів-реставраторів за наукові роботи та реалізовані проєкти у сфері збереження та відновлення обʼєктів культурної спадщини.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті