Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26314 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: PRAGMATIKA.MEDIA / Юрій Ферендович

На куполі Київського міського будинку вчителя завершують відновлювальні роботи. Про це PRAGMATIKA.MEDIA повідомив директор музею Олег Стешук. Після закінчення реставрації купола – готуватимуться до відновлення самої будівлі.

Фото: PRAGMATIKA.MEDIA / Юрій Ферендович

Спочатку були проведені дослідження стану купола, після чого виконали стабілізацію металевих конструкцій, скління понад 500 квадратних метрів гартованим склом і організацію систем водовідведення та вентиляції. Конструкція залишилася повністю автентичною.

Фото: PRAGMATIKA.MEDIA / Юрій Ферендович

Кожен з елементів скління є унікальним і створювався за спеціально визначеними на заводі розмірами. Ззовні металеві конструкції додатково зафальцювали.

Фото: PRAGMATIKA.MEDIA / Юрій Ферендович

Знакова для історії України будівля постраждала внаслідок ракетної атаки росіян у 2022 році. На початку 2024 роботи зі стабілізації купола розпочалися завдяки фінансовій допомозі Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини та Посольства США.

Фото: PRAGMATIKA.MEDIA / Юрій Ферендович

Сьогодні в будинку знаходяться Педагогічний музей України та Музей Української революції 1917-1921 років. На початку минулого століття у 1917-1918 роках саме тут засідала Центральна Рада (парламент Української Народної Республіки) та був прийнятий IV Універсал, який проголошував незалежність УНР.

Фото: PRAGMATIKA.MEDIA / Юрій Ферендович

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button