В Осло збудували будинок із природною вентиляцією за проєктом Snøhetta (фото)
Сам об'єм спроектовано таким чином, щоб створювати різницю тиску, яка дозволяє повітрю рухатися приміщеннями без механічних вентиляторів.
Сам об'єм спроектовано таким чином, щоб створювати різницю тиску, яка дозволяє повітрю рухатися приміщеннями без механічних вентиляторів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Минулого тижня в Осло офіційно завершили будівництво мультифункціонального комплексу Vertikal Nydalen з житлом і офісами за проєктом норвезького бюро Snøhetta.
18-поверхову будівлю розташовано в ревіталізованій колишній промзоні району Нюдален. Довгий час ділянка слугувала парковкою. Тепер тут облаштували зону, вільну від автомобілів і публічний простір.
Фасад складається з дерев’яних елементів з покриттям із термообробленої сосни, цей колір з роками посірішає. На дерев’яній поверхні фасаду виділяються 43 балкони зі сталевим оздобленням і перфорованими огорожами.
На рівні вулиці розташовано ресторани, наступні п’ять поверхів займають офіси, а з восьмого поверху починаються квартири. На підземному рівні паркінг, але не для автомобілів — там розмістили велопаркінг і душові для велосипедистів.
«Вертикальний Нюдален», зазначають проєктувальники, є першою в Норвегії багатофункціональною будівлею з природним кліматом.
Архітектори затосували triple zero solution («потрійне нульове рішення»), завдяки якому ні офіси, ні квартири не купують енергію для опалення, охолодження чи вентиляції.
Це досягається завдяки використанню природної вентиляції та геотермальних свердловин для опалення та охолодження. Тепловий насос живлять фотоелектричні панелі на даху. Бетонні стіни поглинають тепло вдень і віддають його вночі, сприяючи стабільній температурі всередині.
Сам об’єм спроектовано таким чином, щоб створювати різницю тиску, яка дозволяє повітрю рухатися приміщеннями без механічних вентиляторів. Повітря надходить через клапани, або вікна, у фасаді, які відкриваються і закриваються за потреби. Коли два вікна відкриваються з різних сторін будівлі, різниця тиску змушує повітря рухатися через приміщення без використання вентиляторів — так відбувається циркуляція повітря.
Більш того, таке природне рішення економить багато простору, який би інакше займала вентиляція та труби.
Кути і грані забезпечують перепади тиску і зміну швидкості вітру. Форма будівлі звужується догори і посилює швидкість вітру й водночас забезпечує менше вітру сягає нижнів рівнів.
Квартири мають висоту стель понад три метри та загалом пропускають багато сонячного світла. Підлогу вкрито дубовим паркетом.
Стіни конференц-зал у офісних приміщенням вкрито тонким шаром глиняної штукатурки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті