Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Зображення: «Україна Інкогніта»

Громадська організація «Україна Інкогніта» оцифрувала фасад садиби Терещенків. Активісти завершили тільки перший етап запланованих робіт.

Зображення: «Україна Інкогніта»

Ініціатива відбувається у межах проєкту створення цифрових копій об’єктів культурної спадщини Києва, за підтримки Департаменту охорони культурної спадщини КМДА. Усі роботи проводяться коштом громадської організації.

Зображення: «Україна Інкогніта»

Садиба Терещенків, яка знаходиться на бульварі Шевченка, 34, збудована у 1874 році в неоготичному стилі. Протягом 39 років тут мешкала відома родина підприємців Терещенків, хоча будівля була зведена не на їхнє замовлення. Будинок має статус пам’ятки архітектури місцевого значення.

Садиба є цінною для української історії, адже понад 100 років тому тут розташовувалося Міністерство шляхів сполучення Української Народної Республіки, а у листопаді 1918 року – було створено Директорію УНР.

Зображення: «Україна Інкогніта»

У 2023 році Верховний Суд повернув будинок Терещенків громаді Києва. Адже раніше, у 2004 році, місто оголосило конкурс потенційних інвесторів для садиби. Переможцем обрали «Укрнафту», яка у 2007 році уклала інвестиційний договір з реконструкції та реставрації пам’ятки архітектури.  Але згодом була укладена додаткова угода про можливість набуття інвестором права власності на будівлю.

Тоді садибу передали приватному товариству «Центрелеватормлинбуд», з умовою обов’язкового проведення реставрації. Проте з того часу будівля перебувала у занедбаному стані, що могло призвести до її повного руйнування. У 2021 році прокуратура звернулася до суду з вимогою передати будівлю назад у комунальну власність.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button