Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Зображення: Big City Lab

Урбан-бюро Big City Lab розробило посібник «Безбарʼєрність у реабілітаційних відділеннях», спрямований на підготовку лікарень до прийому постраждалих від воєнних дій пацієнтів. Автори зібрали рекомендації та запропонували рішення, що допоможуть зробити медичні заклади більш доступними для лікарів і відвідувачів.

Творці посібника зазначають, що через повномасштабну війну кількість поранених в Україні збільшується кожного дня. Проте медзаклади зовсім не пристосовані до таких пацієнтів:

«Відсутність гідних умов лікування не просто заважає фізичній реабілітації, а ставить на стоп і створює бар’єри для ресоціалізації. Посібник з безбар’єрності реабілітаційних відділень створений, щоб допомогти прибрати ці бар’єри, та підготувати лікарні і реабілітаційні центри до такої кількості поранених».

Зображення: Big City Lab

Для покращення безбар’єрності медичних закладів, команда архітекторок і спеціалісток з фізичної доступності Big City Lab розробила рекомендації, які варто врахувати під час перетворення старих радянських будівель на інклюзивний простір для реабілітації.

Зображення: Big City Lab

Зокрема, посібник містить:

  • опис реабілітаційних послуг і напрями реабілітації, термінології, перелік фахівців та їхніх компетенцій;
  • матрицю порушень здоров’я;
  • просторові рішення з нормативами та візуалізаціями як вони можуть працювати на практиці;
  • детальний опис функціональних зон реабілітаційних центрів і кабінетів різного призначення;
  • анкету для самостійного аудиту закладу на доступність.

Посібник створений спільно з Міністерством охорони здоров’я у межах проєкту «Розвиток системи реабілітаційної допомоги».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button