Бібліотеку ХІХ століття перетворили на громадський простір (фото)
Автори намагалися зберегти автентичність будівлі – тут відреставрували оригінальні двері, паркет та п’єци.
Автори намагалися зберегти автентичність будівлі – тут відреставрували оригінальні двері, паркет та п’єци.
Городоцьку публічну бібліотеку у Львівській області перетворили на центр спільнотворення. Проєкт відбувся у межах конкурсу для громад від Cedos та Western NIS Enterprise Fund на створення просторів, де місцеві жителі можуть збиратися разом, долучатися до культурних й публічних подій та співпрацювати. Реалізовував проєкт архітектор Антон Железнов та команда бюро PSEL.
Новим простором можуть користуватися люди з різних соціальних груп. Основною метою проєкту було залучення містян до спільної реалізації центру.
До цього тут працювала філія дитячої бібліотеки, але її планування не було універсальним, тож приміщення перепланували – тепер тут можна вільно переміщатися усіма кімнатами. Проєкт орієнтований на кращий світовий досвід громадських центрів, де основними принципами є інклюзвиність, багатофункціональність та універсальність.
Водночас автори намагалися зберегти спадщину минулих років та автентичність історичної будівлі. Зокрема, у будинку збережені та відреставровані двері, паркет, п’єци (печі, які є основною системою опалення). Також була законсервована оригінальна цегла, знайдена на одній зі стін.
Будинок Городоцької бібліотеки має історичну та культурну цінність. Він був зведений в 1894 році місцевим адвокатом і громадським діячем Лонгином Озаркевичем. Тривалий час будівля була своєрідним культурно-просвітницьким осередком міста: тут читали українську поезію, звучала музика й українська народна пісня. У будинку гостювали відомі українські діячі – Іван Франко, Іван Труш, Йосип Стадник тощо.
Робота над проєктом розпочалася з триденного воркшопу у Львові, в просторі артцентру Jam Factory. Там відбулося знайомство з командою бібліотеки, були сформовані графік проєкту, функціональне зонування простору та зафіксовано очікувані результати.
У процесі робіт вдалося провести освітні практики зі студентами Харківської школи архітектури й Українського католицького університету та два архітектурних воркшопи. Під час відкриття простору команді надійшло кілька пропозицій від благодійників щодо інвестування у збереження будівлі.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті