У Берліні на 9 травня заборонили російську символіку біля радянських меморіалів
Російське посольство закликало скасувати заборону та вважає обмеження «дискримінацією».
Російське посольство закликало скасувати заборону та вважає обмеження «дискримінацією».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Поліція Берліну заборонила восьмого та дев’ятого травня біля радянських меморіалів демонструвати російські прапори, військову форму та Z-символіку. Посольство Росії в Німеччині вважає це обмеження «дискримінацією».
Заборона стосується меморіалів у Трептов-парку, Тіргартені та Шенхольцер-Гайде. Також у цих місцях заборонено вмикати російські марші та військові пісні. Виняток зробили лише для ветеранів Другої світової війни, дипломатів і державних службовців.
У відповідь російське посольство закликало владу Берліна скасувати заборону, назвавши її «дискримінацією, що суперечить духу історичного примирення між народами росії та Німеччини в післявоєнний період».
Загалом, цьогоріч у Берліні на честь закінчення Другої світової, окрім покладання вінків до радянських меморіалів представниками груп лівих та комуністичних поглядів, заплановані мітинги біля Бранденбурзьких воріт та в урядовому кварталі.
Також анонсовані демонстрації щодо російсько-української війни, зокрема і проросійські заходи. Наприклад, восьме травня мало розпочатися з демонстрації у Трептов-парку під назвою «79 річниця визволення від фашизму – подяка визволителям» за участю 200 людей.
Водночас прихильники України повинні мітингувати в урядовому кварталі з гаслом «Мир Європі! Російські солдати геть з України».
У 2022 і 2023 роках також діяли обмеження на демонстрацію російської символіки у пам’ятні дати. Однак минулоріч спробували заборонити використання і української символіки. Проте Адміністративний суд Берліна скасував запроваджену поліцією заборону.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті