Криза цементу: через війну Україна втратила низку заводів, а решту виробництва контролюють монополісти
Наразі ринок поділено між двома гравцями.
Наразі ринок поділено між двома гравцями.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Україна зіштовхнулася з дефіцитом цементу, одним із ключових матеріалів для відбудови будинків, мостів і доріг, йдеться у матеріалі The Kyiv Independent.
Бойові дії та окупація росіянами східних територій призвели до закриття заводів із виробництва цементу. Зокрема, за десять років війни Україна втратила три цементні заводи на Донбасі й у Криму.
До того ж, у 2019 році Україна запровадила антидемпінгові обмеження на імпорт цементу з Росії, Білорусі та Молдови після того, як місцеві виробники заявили, що дешевий іноземний цемент підриває їхній бізнес. Через ці заходи ціни на цемент зросли на 35-50% за три роки.
За даними USAID, Україні потрібно щорічно виробляти 15-16 мільйонів тонн цементу протягом трирічного етапу відновлення. Це приблизно на два-три мільйони більше, ніж можуть виробляти ті вісім заводів, що наразі функціонують.
Експерти застерігають від монополізації ринку, 44% якого охоплює наразі Івано-Франківськцемент.
Водночас міжнародна компанія CRH, яка зараз оперує трьома заводами на Хмельниччині, Одещині та Львівщині, хоче купити у Dyckerhoff ще два заводи, розташовані на Рівненщині та Миколаївщині.
З п’ятьма заводами CRH охопить 46% цементного ринку. Це дозволить збільшити виробництво до 15 мільйонів тонн.
Однак за такої ситуації монополісти можуть підвищувати ціни, що, відповідно, вплине на вартість будівництва.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті