У Луцьку занедбаний кінотеатр 30-х років перетворять на бізнес-хаб (візуалізації)
На реставрацію колишнього кінотеатру місто залучило грантові кошти.
На реставрацію колишнього кінотеатру місто залучило грантові кошти.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Колишній кінотеатр «Батьківщина» у Луцьку, який перебував у занедбаному стані, перетворять на багатофункціональний простір для бізнесу. Фасад будівлі відреставрують, зберігши автентичні елементи. Проєкт реалізується коштом німецького уряду.
В оновленому будинку облаштують конференц-зали, кафе, офісний простір для підприємців та івент-хол для проведення виставок, творчих вечорів, навчань тощо. Простір наповнять необхідним обладнанням, меблями і технікою. Також заплановане озеленення та облаштування прилеглої території.
За інформацією, оприлюдненої в тендері, роботи планують завершити до кінця 2025 року.
Інвестиційний проєкт реалізують у межах програми «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» у співпраці з Програмою розвитку ООН в Україні та урядом Німеччини. Міжнародні донори виділять 800 тисяч євро, а Луцька міськрада – 200 тисяч євро.
Проте на початку травня Волинська ОВА рекомендувала переглянути доцільність відновлення кінотеатру за понад 51 мільйон гривень. Адже за результатами аналізу тендера, опублікованого на Prozorro, робоча група з моніторингу публічних закупівель висловила зауваження щодо обґрунтованості таких робіт в умовах воєнного стану.
Довідка: Розрахований на 650 місць кінотеатр був спроєктований у 1937 році, ймовірно архітектором Тадеушем Карасінським. Але відкрили його лише у 1941 році з назвою «Більшовик», коли у місті вже панувала радянська влада. Серед інших міських будівель кінотеатр виділявся своїм зовнішнім виглядом з елементами модернізму.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті