Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Візуалізація: NE:Urban

Колишній кінотеатр «Батьківщина» у Луцьку, який перебував у занедбаному стані, перетворять на багатофункціональний простір для бізнесу. Фасад будівлі відреставрують, зберігши автентичні елементи. Проєкт реалізується коштом німецького уряду.

Вигляд будівлі кінотеатру всередині. Фото: Волинь Post

В оновленому будинку облаштують конференц-зали, кафе, офісний простір для підприємців та івент-хол для проведення виставок, творчих вечорів, навчань тощо. Простір наповнять необхідним обладнанням, меблями і технікою. Також заплановане озеленення та облаштування прилеглої території.

Візуалізація: NE:Urban

За інформацією, оприлюдненої в тендері, роботи планують завершити до кінця 2025 року.

Візуалізація: NE:Urban

Інвестиційний проєкт реалізують у межах програми «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» у співпраці з Програмою розвитку ООН в Україні та урядом Німеччини. Міжнародні донори виділять 800 тисяч євро, а Луцька міськрада – 200 тисяч євро.

Візуалізація: NE:Urban

Проте на початку травня Волинська ОВА рекомендувала переглянути доцільність відновлення кінотеатру за понад 51 мільйон гривень. Адже за результатами аналізу тендера, опублікованого на Prozorro, робоча група з моніторингу публічних закупівель висловила зауваження щодо обґрунтованості таких робіт в умовах воєнного стану.

Візуалізація: NE:Urban

Довідка: Розрахований на 650 місць кінотеатр був спроєктований у 1937 році, ймовірно архітектором Тадеушем Карасінським. Але відкрили його лише у 1941 році з назвою «Більшовик», коли у місті вже панувала радянська влада. Серед інших міських будівель кінотеатр виділявся своїм зовнішнім виглядом з елементами модернізму.

Кінотеатр за радянських часів. Фото: «Конкурент»

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button