Уряд планує заборонити сайти-агрегатори цін на ліки. Українці підписали петицію проти постанови
Джерело Forbes повідомило, що постанову ініціювали чотири найбільші аптечні мережі-монополісти.
Джерело Forbes повідомило, що постанову ініціювали чотири найбільші аптечні мережі-монополісти.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Майже 28 тисяч громадян менш як за чотири дні підписали петицію проти заборони сайтів-агрегаторів цін на ліки.
Звернення запустив співзасновник Tabletki.ua Євген Муравщик. Новація також загрожує сервісам Apteka24 та Doc.ua.
Опублікований у квітні проєкт постанови Кабміну фактично дозволяє продавати ліки онлайн винятково на сайтах аптек.
Петиція закликає уряд прибрати з тексту постанови абзац, який, власне, забороняє продаж лікарських засобів поза сайтами аптек.
Співзасновник Tabletki.ua стверджує, що майже всі аптеки зараз під’єднані до прайс-агрегаторів, із їхньою допомогою здійснюється вже понад 30% усіх продажів лікарських засобів.
Споживач обирає аптеку, де є потрібні ліки за прийнятною ціною, і бронює їх. Така бронь є неформальною: буває, що споживачі не викуповують ліки, а в аптеках бракує замовлених препаратів.
У квітні понад чотири мільйони українців зробили 12,5 мільйона бронювань на Tabletki.ua.
«Саме завдяки прайс-агрегаторам аптеки почали активніше змагатися за споживача — і асортимент тримають конкурентний, і ціни знижують. Сьогодні середня ціна знижки на ліки, які пропонують аптеки користувачам прайс-агрегаторів — 15%», — заявляє Муравщик.
Постановою держава планує регулювати фармацевтичний бізнес і виконати зобовʼязання про регуляцію у сфері охорони здоровʼя перед ЄС, вважає директор з маркетингу мережі аптек «Подорожник» В’ячеслав Сауц. Він зауважив Forbes, що в Євросоюзі не існує прайс-агрегаторів. Водночас він запевняє, що для «Подорожника» постанова невигідна. Частка мережі на Tabletki.ua становить 18%.
Топменеджер однієї великої фармкомпанії анонімно повідомив виданню, що постанову ініціювали чотири найбільші аптечні мережі-монополісти. Наразі п’ять найбільших мереж консолідують до 50% продажів усього ринку. Проти постанови, однак, виступила фармкомпанія «Сіріус» (аптеки «Бажаємо здоров’я»).
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті