Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/MuseumofHomelessness

Музей бездомності відкрився днями в едвардіанському маєтку в лондонському Фінсбері парку, повідомляє BloombergCityLab.

Довгий час музей сам був «бездомним». Його заснували у 2014 році подружжя Джесс і Метт Тертл, і він функціонував у вигляді тимчасових мандрівних експозицій.

На першій виставці під назвою «Як пережити апокаліпсис» розповідають історії, які свідчать, що бездомність може трапитися фактично з кожним. Так, серед цих історій — життєвий шлях успішного фінансиста, який раніше мешкав у Японії, а у віці шістдесяти років, перенісши лікування від раку, опинився на вулицях Лондона, кутаючись у ковдру з логотипом свого колишнього роботодавця.

На виставці не просто зібрано артефакти — працівники музею розповідають історію, що ховається за кожною річчю. Наприклад, ціпок належав бездомному чоловіку, який, уже вийшовши з автобусу, виявив, що забув милиці. На вулиці лежала довга гілка, і він використав її як ціпок і більше з ним не розлучався. З часом він навіть оформив кінець палиці у формі зміїної голови — як посилання на свій улюблений роман, «Осину фабрику» Ієна Бенкса.

«Ми хочемо трохи перевернути наратив, який використовують, говорячи про бездомність, — пояснює менеджер музею Адам Хеммінгс. — Навколо бездомності багато жалощів, багато образів жертви. Ми намагаємося показати, що в цій виставці є багато мудрості та творчості».

У 2022 році 290 тисяч британських родин звернулися за допомогою через втрату даху над головою. Це вдвічі більше, ніж десять років тому. У той рік кількість людей на вулицях зросла на 26%. Вартість оренди у Британії зростає швидше, ніж темпи загальної інфляції.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button