Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/MuseumofHomelessness

Музей бездомності відкрився днями в едвардіанському маєтку в лондонському Фінсбері парку, повідомляє BloombergCityLab.

Довгий час музей сам був «бездомним». Його заснували у 2014 році подружжя Джесс і Метт Тертл, і він функціонував у вигляді тимчасових мандрівних експозицій.

На першій виставці під назвою «Як пережити апокаліпсис» розповідають історії, які свідчать, що бездомність може трапитися фактично з кожним. Так, серед цих історій — життєвий шлях успішного фінансиста, який раніше мешкав у Японії, а у віці шістдесяти років, перенісши лікування від раку, опинився на вулицях Лондона, кутаючись у ковдру з логотипом свого колишнього роботодавця.

На виставці не просто зібрано артефакти — працівники музею розповідають історію, що ховається за кожною річчю. Наприклад, ціпок належав бездомному чоловіку, який, уже вийшовши з автобусу, виявив, що забув милиці. На вулиці лежала довга гілка, і він використав її як ціпок і більше з ним не розлучався. З часом він навіть оформив кінець палиці у формі зміїної голови — як посилання на свій улюблений роман, «Осину фабрику» Ієна Бенкса.

«Ми хочемо трохи перевернути наратив, який використовують, говорячи про бездомність, — пояснює менеджер музею Адам Хеммінгс. — Навколо бездомності багато жалощів, багато образів жертви. Ми намагаємося показати, що в цій виставці є багато мудрості та творчості».

У 2022 році 290 тисяч британських родин звернулися за допомогою через втрату даху над головою. Це вдвічі більше, ніж десять років тому. У той рік кількість людей на вулицях зросла на 26%. Вартість оренди у Британії зростає швидше, ніж темпи загальної інфляції.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button