Витрати на відпочинкову зону на Оболоні в 10 разів більші, ніж внески меценатів на міст
Коштів від меценатів не вистачило навіть на пішохідний міст.
Коштів від меценатів не вистачило навіть на пішохідний міст.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На будівництво «моста-хвилі» та облаштування рекреаційної зони на Оболонському острові Київ витратив понад 200 мільйонів грн, що можна дізнатися з інформації у системі публічних закупівель Prozorro.
ГО «Пасажири Києва» створила візуалізацію витрат, які на думку активістів не були пріоритетними під час війни. Громадська організація заявляє, що:
«Реальні витрати на весь розважальний комплекс (включно з островом) в десять разів більші, ніж виділили меценати та партнери конкретно на міст-глист».
Новий пішохідний міст, який з’єднує острів з парком «Наталка», відкрили напередодні Дня Києва. Споруду почали зводити у 2020 році за кошти меценатів. Місто отримало 2,5 мільйона доларів від Тайваню і понад 19 мільйонів гривень – від Парижа.
Однак спонсорські гроші залучалися для будівництва саме мосту. А ось благоустрій Оболонського острова проводився за бюджетні кошти.
Зокрема, у 2022 році КМДА розмістила тендер на капітальний ремонт і реставрацію острова, вартістю майже 175 мільйонів грн. А вже через рік з’явився ще один тендер на проведення додаткових робіт. Цього разу на рекреаційну зону київська влада витратила понад 13 мільйонів грн.
Також у квітні 2024 року стало відомо, що Оболонська РДА витратить більше 20 мільйонів грн на добудову пішохідного мосту. За допомогою нового тендера замовили виконання будівельно-монтажних робіт і робіт з благоустрою.
Стільки ж коштів цього року «Київзеленбуд» планує віддати за чергову реконструкцію парку «Наталка». Хоча аукціон ще не завершився і триватиме до кінця травня.
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті
© Хмарочос | 2024
Влада сере державні кошти на розваги і пиздить їх в свої кишені,а тупе стадо і далі мовчить і лише обурюється і лається між собою в соцмережах.
26 мая в день города Киева инвесторы ЖК Абрикосовый приурочили свой митинг возле моста Хвиля на Оболоне.
720 украинских семей остаются без жилья, т.к. уже 4 года ждут проведения коммуникаций к ЖК “Абрикосовый”.
Застройщик КиевГорСтрой, который на 80% принадлежит киевской громаде, бездействует!
Инвесторы вышли с лозунгами:
Не хочу жити під мостом, хочу жити у ЖК “Абрикосовий”.
Поки ви будуєте креативні мости, інвестори ЖК “Абрикосовий” бомжують.
Проведіть комунікації до ЖК “Абрикосовий” – нам потрібні світло, тепло, вода, каналізація.
Добудуйте ЖК “Абрикосовий” – врятуйте КиївМіськБуд.