Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Харківський Марш рівності в метро, 2022 рік. Фото: facebook.com/kharkivprideukraine

Днями стало відомо, що КиївПрайд планує провести перший від початку великої війни Марш рівності 16 червня у столичному метро. Однак у КМДА заявили, що це не погоджували та закликали організаторів обрати іншу локацію.

«Ми розуміємо, що правозахисні та інформаційно-роз’яснювальні заходи, спрямовані на утвердження рівності, є важливими і в умовах воєнного стану. Однак київський метрополітен — об’єкт подвійного призначення і частина критичної інфраструктури міста, це завжди території підвищеного ризику через обмеженість простору, графік руху поїздів і великий пасажиропотік», — заявив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

У КДМА також зауважили, що низка телеграм-каналів написала про зупинку метро під час проведення маршу, що не відповідає дійсності. Також писали, нібито гроші на проведення маршу братимуть із міського бюджету.

Пресслужба КиївПрайду вважає, що заява КМДА є реакцією на фейки, поширені телеграм-каналами.

Пояснюють, що у травні зверталися до військової адміністрації з пропозицією погодити різні варіанти проведення Маршу. Зустрічі не відбулося, але метрополітен справді розглядали як основне місце проведення заходу — так, зокрема робили у Харкові у 2022 році.

Харківський Марш рівності в метро, 2022 рік. Фото: facebook.com/kharkivprideukraine

«КиївПрайд 2024 може відбутись у метро у тій чи іншій формі і без офіційного погодження КМДА чи Київського метрополітену, однак ми як організатори завжди виступаємо за діалог із владою», — додають організатори.

КМДА, з одного боку, заявляє, що «не може дозволити» проведення Маршу в метро, а з іншого — наголошує, що в разі проведення відповідальність покладається на організаторів.

Попередньо, передбачається, що у Марші рівності в Києві візьме участь обмежена кількість людей, переважно правозахисників і ЛГБТ-активістів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button