Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Золоті ворота у Києві. Фото: vandrivka.com.ua

Уряд спростив процедуру укладання охоронних договорів для об’єктів культурної спадщини. Кабінет Міністрів оновив застарілі правила, які понад двадцять років регулювали цю сферу. Нововведення спрямовані на покращення охорони культурних пам’яток.

Зміни у законодавстві пришвидшать процедуру укладення охоронних договорів, сприятимуть поліпшенню захисту щойно виявлених об’єктів культурної спадщини та впорядкують розбіжності, які раніше існували в Порядку укладання охоронних договорів та Законі «Про охорону культурної спадщини».

Що змінилося в оновленому Порядку:

  • визначений конкретний орган охорони культурної спадщини, з яким можна укладати охоронний договір;
  • вдосконалено форми паспортів і актів залежно від виду пам’ятки;
  • врегульовані розбіжності, які раніше виникали в разі укладання договору на охорону пам’яток монументального мистецтва, садово-паркового мистецтва, ландшафту, науки і техніки, історії та археології;
  • з’явилася електронна форма процедури погодження договорів на пам’ятки національного значення з Мінкультом, що економить час і зменшує фінансові витрати;
  • впроваджена форма охоронного договору на щойно виявлені об’єкти  культурної спадщини, що посилить їхнє збереження до моменту внесення у Державний реєстр пам’яток.

Нещодавно «Хмарочос» розповідав, що в Україні започаткували «Національну програму підготовки фахівців з реставрації памʼяток культурної спадщини». В основі програми – популяризація професії реставратора, відкриття у ВНЗ по всій країні відповідних кафедр, організація практики, зокрема закордоном тощо.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button