Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Золоті ворота у Києві. Фото: vandrivka.com.ua

Уряд спростив процедуру укладання охоронних договорів для об’єктів культурної спадщини. Кабінет Міністрів оновив застарілі правила, які понад двадцять років регулювали цю сферу. Нововведення спрямовані на покращення охорони культурних пам’яток.

Зміни у законодавстві пришвидшать процедуру укладення охоронних договорів, сприятимуть поліпшенню захисту щойно виявлених об’єктів культурної спадщини та впорядкують розбіжності, які раніше існували в Порядку укладання охоронних договорів та Законі «Про охорону культурної спадщини».

Що змінилося в оновленому Порядку:

  • визначений конкретний орган охорони культурної спадщини, з яким можна укладати охоронний договір;
  • вдосконалено форми паспортів і актів залежно від виду пам’ятки;
  • врегульовані розбіжності, які раніше виникали в разі укладання договору на охорону пам’яток монументального мистецтва, садово-паркового мистецтва, ландшафту, науки і техніки, історії та археології;
  • з’явилася електронна форма процедури погодження договорів на пам’ятки національного значення з Мінкультом, що економить час і зменшує фінансові витрати;
  • впроваджена форма охоронного договору на щойно виявлені об’єкти  культурної спадщини, що посилить їхнє збереження до моменту внесення у Державний реєстр пам’яток.

Нещодавно «Хмарочос» розповідав, що в Україні започаткували «Національну програму підготовки фахівців з реставрації памʼяток культурної спадщини». В основі програми – популяризація професії реставратора, відкриття у ВНЗ по всій країні відповідних кафедр, організація практики, зокрема закордоном тощо.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button