На Оболонському острові не існувало вікових дерев, — відповідають комунальники екологам
Екологи нарікають, що молоді саджанці не є рівноцінною заміною дорослим деревам.
Екологи нарікають, що молоді саджанці не є рівноцінною заміною дорослим деревам.
Під час облаштування парку на Оболонському острові, куди веде новозбудований «міст-хвиля», висадили вп’ятеро більше дерев, ніж там було, заявив гендиректор КП «Плесо» В’ячеслав Савицький.
Так він відреагував на заяву Київського еколого-культурного центру про те, що на острові під час робіт зрубали приблизно 200 «вікових» дерев.
Савицький зазначає, що там не могло бути «столітніх дерев», оскільки сам острів було штучно намито у 1970-1980-х роках, коли розбудовувався Оболонський масив. Він послався на висновки експертизи, яку «Плесо» замовляло рік тому для спростування інформації про археологічні знахідки на острові.
За словами Савицького, видаляли лише сухостої чи аварійні дерева, й замість кожного з них висадили по п’ять нових, цінніших порід.
У КЕКЦ нарікали, що молоді саджанці не є рівноцінною заміною дорослим деревам. Зауважують, що під час реконструкції парку Наталка всі старі дерева залишили, а на Оболонському острові їх практично всі зрубали.
Екологи також стверджують, що зі старими деревами зникли місця проживання кажанів (червонокнижних вечірниці дозірної та кажана пізнього) та птахів — мухоловки білошийки та дятла.
Зникли також охоронювані квіти, зокрема популяція червонокнижних півників сибірських і зарості глечиків жовтих.
У КЕКЦ оцінюють шкоду природі у 1,5 мільйона гривень та готують звернення до прокуратури.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті