На Оболонському острові не існувало вікових дерев, — відповідають комунальники екологам
Екологи нарікають, що молоді саджанці не є рівноцінною заміною дорослим деревам.
Екологи нарікають, що молоді саджанці не є рівноцінною заміною дорослим деревам.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Під час облаштування парку на Оболонському острові, куди веде новозбудований «міст-хвиля», висадили вп’ятеро більше дерев, ніж там було, заявив гендиректор КП «Плесо» В’ячеслав Савицький.
Так він відреагував на заяву Київського еколого-культурного центру про те, що на острові під час робіт зрубали приблизно 200 «вікових» дерев.
Савицький зазначає, що там не могло бути «столітніх дерев», оскільки сам острів було штучно намито у 1970-1980-х роках, коли розбудовувався Оболонський масив. Він послався на висновки експертизи, яку «Плесо» замовляло рік тому для спростування інформації про археологічні знахідки на острові.
За словами Савицького, видаляли лише сухостої чи аварійні дерева, й замість кожного з них висадили по п’ять нових, цінніших порід.
У КЕКЦ нарікали, що молоді саджанці не є рівноцінною заміною дорослим деревам. Зауважують, що під час реконструкції парку Наталка всі старі дерева залишили, а на Оболонському острові їх практично всі зрубали.
Екологи також стверджують, що зі старими деревами зникли місця проживання кажанів (червонокнижних вечірниці дозірної та кажана пізнього) та птахів — мухоловки білошийки та дятла.
Зникли також охоронювані квіти, зокрема популяція червонокнижних півників сибірських і зарості глечиків жовтих.
У КЕКЦ оцінюють шкоду природі у 1,5 мільйона гривень та готують звернення до прокуратури.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті