Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/profichok

Під час облаштування парку на Оболонському острові, куди веде новозбудований «міст-хвиля», висадили вп’ятеро більше дерев, ніж там було, заявив гендиректор КП «Плесо» В’ячеслав Савицький.

Так він відреагував на заяву Київського еколого-культурного центру про те, що на острові під час робіт зрубали приблизно 200 «вікових» дерев.

Оболонський острів до будівельних робіт. Фото: khreshchatyk.kyiv.ua

Савицький зазначає, що там не могло бути «столітніх дерев», оскільки сам острів було штучно намито у 1970-1980-х роках, коли розбудовувався Оболонський масив. Він послався на висновки експертизи, яку «Плесо» замовляло рік тому для спростування інформації про археологічні знахідки на острові.

Оболонський острів до будівельних робіт. Фото: Олександр Рудніцький
  • Віковими деревами називають дерева, які мають цінність, зважаючи на значний вік. Одночасно у чинних Правилах утримання зелених насаджень є поняття «вікова межа» дерева, що фактично дозволяє вирубувати дерева певного віку: наприклад, 90 років для дуба у парку, 45 років для тополі, що росте вздовж вулиці тощо.

За словами Савицького, видаляли лише сухостої чи аварійні дерева, й замість кожного з них висадили по п’ять нових, цінніших порід.

У КЕКЦ нарікали, що молоді саджанці не є рівноцінною заміною дорослим деревам. Зауважують, що під час реконструкції парку Наталка всі старі дерева залишили, а на Оболонському острові їх практично всі зрубали.

Оболонський острів до будівельних робіт. Фото: КЕКЦ

Екологи також стверджують, що зі старими деревами зникли місця проживання кажанів (червонокнижних вечірниці дозірної та кажана пізнього) та птахів — мухоловки білошийки та дятла.

Молоді санджанці на Оболонському острові. Фото: КЕКЦ

Зникли також охоронювані квіти, зокрема популяція червонокнижних півників сибірських і зарості глечиків жовтих.

У КЕКЦ оцінюють шкоду природі у 1,5 мільйона гривень та готують звернення до прокуратури.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button