ЄБРР підпише угоди на 1 мільярд євро для відновлення України. Як пропонують готувати до зими українську енергосистему?
Також разом з «Укренерго» Європейський банк інвестував у захисні споруди для енергетичних об’єктів.
Також разом з «Укренерго» Європейський банк інвестував у захисні споруди для енергетичних об’єктів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На Міжнародній конференції з відновлення України в Берліні, яка розпочалася 11 червня, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) планує підписати угоду на понад один мільярд євро, як пише Deutsche Welle.
Як зазначає директор ЄБРР в Україні та Молдові Арвід Тюркнер в інтерв’ю DW, з початку війни банк інвестував в українську економіку 4,2 мільярди євро. Тоді найбільший акцент робився на допомозі такій критичній інфраструктурі як «Укрзалізниця», «Укренерго», «Укргідроенерго», «Укрпошта».
«Але ми також керуємося попитом, і були дуже здивовані тим, що приватний сектор також інвестує. У нас навіть є клієнти, які зараз, під час війни, починають перехід до екологічних процесів виробництва. Ми були вражені, коли побачили стійкість компаній приватного сектору, державних компаній, що керують інфраструктурою, а також муніципалітетів», – розповідає Тюркнер.
Також ЄБРР разом з «Укренерго» інвестував у захисні споруди другого рівня для 100 автотрансформаторних станцій. Ці укриття захищають енергетичні об’єкти від атак дронів і деяких ракет.
Серед головних напрямів у роботі банку є життєво важлива інфраструктура, енергетична безпека, стійкість приватного сектора, продовольче забезпечення і торговельне фінансування. Як пояснює Тюркнер, саме імпорт та експорт підтримують економіку. А за допомогою інвестицій у муніципальні компанії ЄБРР підтримує громадський транспорт, централізоване опалення, водопостачання тощо.
За словами Тюркнера, необхідно інвестувати в більш розподілену систему генерації електроенергії, щоб зробити її стійкішою проти російських обстрілів. Адже значно легше знищити якусь велику електростанцію, ніж атакувати невеликі та диверсифіковані об’єкти виробництва енергії. У цьому напрямі потрібно рухатися активніше протягом наступних декількох років.
Також дуже важливою є зелена енергетика. Багато інвестицій надходять у трубопровід для сонячної та вітрової енергії.
Окрім цього, важливим напрямом інвестування є централізоване теплопостачання на муніципальному рівні.
Директор Європейського банку вважає, що альтернативи ремонту чи заміні зруйнованих об’єктів критичної інфраструктури немає:
«Ми маємо зробити все можливе, щоб підготувати країну до зими. Отже, це безальтернативно, інакше країна не зможе продовжувати працювати, і ще більше людей виїдуть звідти».
Також приватні компанії інвестують у покращення виробничих процесів попри війну. А оскільки територія України досить велика, деякі регіони постраждали від воєнних дій менше за інші.
ЄБРР детально моніторить закупівлі у державному секторі, здійснені за допомогою інвестиційних коштів. Однак досі установа не стикалася з корупцією у своїх інвестиціях. На думку Європейського банку, новий закон про управління державними підприємствами забезпечує велику прозорість у функціонуванні державного сектору.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті