Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 124 днів. За цей час ми опублікували 25002 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото, яке 17 травня зробив із повітря Костянтин Ліберов

Вовчанськ опинився на лінії бойових зіткнень, коли 10 травня російські війська почали проривати лінію оборони у Харківській області. Супутникові знімки свідчать, що зараз місто фактично стерто з лиця землі, повідомляє texty.org.ua.

Журналісти видання наклали шар із будинками на теплову карту пошкоджень у місті, отриману за допомогою аналізу супутникових знімків Sentinel-1. За підрахунками, протягом травня понад дві тисячі будівель були повністю або частково зруйновані.

У перший же день повномасштабного вторгнення місто опинилося в окупації. Тоді там ще жило 18 тисяч людей. Місто звільнили у вересні 2022 року. Після цього люди виїжджали, й перед ворожим наступом у травні 2024-го там налічувалося 3,5 тисячі мешканців.

Мешканців відразу почали евакуювати. До Харкова — приблизно 74 кілометри, туди й везли більшість людей. Щодня росіяни скидали на Вовчанськ кілька десятків КАБів, били ракетами С-300, артилерією та мінометами.

«Артилерія змітає з лиця землі все. Будиночки руйнуються, в повітрі стійкий сморід пороху. Снаряд за снарядом. Переміщатися від вулиці до вулиці — то лотерея. Накривають все», — писав 21 травня журналіст Мар’ян Кушнір.

«Вовчанська як міста більше немає. Його просто знищила Росія», — у той же день заявив керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button