У Горенці демонтували графіті Бенксі, через яке не могли відновити будинок
Міжнародні донори відмовлялися приступати до відбудови, бо їм сказали, що твір коштує 15 мільйонів доларів.
Міжнародні донори відмовлялися приступати до відбудови, бо їм сказали, що твір коштує 15 мільйонів доларів.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Зі стіни пошкодженого будинку в Горенці Київської області зняли графіті Бенксі, повідомляє Гостомельська селищна військова адміністрація.
Британський художник намалював зображення чоловіка, що купається у ванні, на вулиці Садовій 21. Прототипом став кінооператор Руслан Богдан.
Будинок було зруйновано навесні 2022 року. Його вирішили відновити, однак мешканці досі чекають, поки почнуться роботи. Однією з причин затримки було графіті, як повідомляв телеканал Погляд.
Міжнародні донори відмовлялися приступати до відбудови, бо їм сказали, що твір Бенксі коштує 15 мільйонів доларів, і вони не хотіли брати на себе відповідальність. Малюнок тимчасово закрили прозорим екраном.
Демонтаж графіті здійснив Національний науково-дослідний реставраційний центр. Зображення зняли разом із верхнім шаром стіни. Потім реставратори перенесуть його на іншу основу.
Тепер підрядник може приступати до відновлення будинку.
Щодо роботи Бенксі, то у Горенці довгий час сперечалися, як із нею вчинити. Спершу лунала пропозиція демонтувати її разом із фрагментом стіни та частиною інтер’єру квартири на першому поверсі, й таким чином музеєфікувати як нагадування про війну.
Також розглядали варіант перенести графіті на Алею Героїв у Бучі або ж зробити частиною однієї з новобудов, які зводитимуть за програмою відновлення селища.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті