Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 300 днів. За цей час ми опублікували 26324 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Mufid Majnun / Unsplash

Нестача робітників на будівельних майданчиках сягає 30-40%, повідомляє Forbes.

74% компаній в Україні відчувають дефіцит кадрів, йдеться у дослідженні ринку праці, проведеному Європейською асоціацією бізнесу. Восени минулого року цей показник був на рівні 55%.

За два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4%, за даними Конфедерації роботодавців України.

«На ринку первинної нерухомості окремі компанії в певний момент втратили до половини персоналу», — розповідає голова правління Української асоціації девелоперів Євген Фаворов.

Керівники будівельних компаній говорять про залучення мігрантів. Так, івано-франківська Blago Development очікує на приїзд приблизно 50 працівників з-за кордону у червні. Зараз у компанії 35 проєктів. Забудовник потребує мулярів, бетонярів та помічників мулярів і бетонярів.

Будівельна компанія 7CI Group розглядає можливість залучення трудових мігрантів з Молдови, Узбекистана та Азербайджана.

Від початку великої війни агенція міжнародного рекрутингу WorkMasters привезла в Україну близько 100 робітників із різних країн. Вони працюють у будівельній галузі та логістиці, сільському господарстві та виробництві, у сфері обслуговування та медицині. Це трудові мігранти.

Переважно це трудові мігранти із Пакистану, Непалу, Індії, Бангладеш, Філіппін, країн Африки. Зараз у WorkMasters є запити ще від 10 компаній на пошук 130 працівників.

Зарплати для іноземців — різноробочих, авторемонтників, електрозварювальників, мулярів, вантажників, паркувальників — стартують від 450 доларів на місяць, для досвідчених мулярів — від 650 доларів. Українські спеціалісти з таким навичками отримують від 900 доларів.

Оформлення та прибуття робітників з-за кордону триває від одного до двох місяців. Роботодавцю треба подбати про офіційне працевлаштування, тривалість контракту — від шести місяців до двох років. Житло є обовʼязковим. Дозвіл на один рік на одну людину коштує трохи більш як 15 тисяч гривень, дозвіл на два роки на одну людину — приблизно 25 тисяч. Навіть з урахуванням витрат праця іноземних працівників залишається на 10–20% дешевшою.

Залучення іноземних працівників має переваги, адже їх не мобілізують. Так, інженерно-будівельна компанія Rauta втратила дві з половиною бригади працівників через мобілізацію.

Таке вже практикує Румунія

Дефіцит робочої сили компенсує за допомогою трудових мігрантів Румунія. Після вступу країни до Євросоюзу у 2007 році мільони румунів виїхали на захід. Рекрутингові агенції масово привозять тисячі працівників — здебільшого із Непалу, Шри-Ланки та інших країн цього регіону.

Мігранти звідти можуть заробляти вп’ятеро-увосьмеро більше, ніж на батьківщині, а румунські роботодавці, своєю чергою, отримують дешевшу робочу силу. Так, майже всі кур’єри сервісів доставки їжі в Бухаресті, — мігранти з Азії, оскільки місцеві рідко погоджуються на таку важку та малооплачувану роботу.

Умови для мігрантів, однак, можуть значно різнитися: одні роботодавці підшукують житло та платять достатньо, щоб працівник міг платити за оренду, інші ж надають койку у приміщенні на кількадесят людей.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button