Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
 Колаж: ТСН.ua

Міністерство охорони здоров’я заявило, що під час ліквідації аварійних та надзвичайних ситуацій норми щодо допустимого рівня шуму не застосовуються. Це поширюється і на генератори, які українці почали масово використовувати під час відключень електроенергії.

Таку заяву міністерство опублікувало через появу в інтернеті та соцмережах інформації щодо штрафів для власників генераторів за перевищення рівня шуму під час роботи приладів. Подібні повідомлення обґрунтовуються посиланням на санітарно-гігієнічні норми України, затверджені МОЗ.

Однак зазначені у законі вимоги не застосовуються під час ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха й інших надзвичайних ситуацій. Це стосується і випадків, коли обладнання, яке перевищує допустимий рівень звуку, забезпечує життєдіяльність громадських будівель. Тому міністерство спростувало інформацію про штрафи для власників генераторів.

Проте МОЗ нагадало, що робота генераторів може негативно впливатив на здоров’я людей та довкілля з декількох причин: шум, вібрації та шкідливі викиди. Зокрема, постійний шум високого рівня може спричиняти стрес, погіршувати сон і загалом шкодити здоровʼю.

Для зниження рівня шуму від генератора рекомендується:

  • встановити генератор на відстані шести метрів від житлових будинків і спальних приміщень;
  • оточити генератор шумозахисними й акустичними екранами;
  • обладнати генератор спеціальним кожухом з внутрішньою шумоізоляцією та відведенням вихлопних газів;
  • обкласти генератор мішками з піском (на відстані не менше, ніж пів метра).

 

Нещодавно «Хмарочос» розповідав що відбуватиметься зі світлом решту літа. Орієнтовно до кінця липня ситуація в українській енергосистемі буде набагато важчою.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button